Motorkettingschakels: uitgebreide aanschafgids
Samenvatting

Marktoverzicht
De markt voor motorfietskettingen wereldwijd bedraagt, als uitsplitsing van de waardeketenketen, vanaf 2024 ongeveer 2,8 miljard dollar, terwijl een daaraan gekoppelde ketenmotorfietsmarkt naar verwachting tegen 2030 een waarde van 3,6 miljard dollar zal hebben (de Allied Chain-motorfietsmarkt zal naar verwachting tegen 2030 een waarde van 3,6 miljard dollar hebben. De Allion-markt zal tegen 2030 naar verwachting 3,6 miljard dollar waard zijn.
Hoofdstuk 1: Grondbeginselen van motorfietskettingschakels
1.1 De basisprincipes van motorkettingschakelcomponenten voor franchise-aankoopcontracten
Wat zijn kettingschakels voor motorfietsen?
Een ketting die in motorfietsen wordt gebruikt, bestaat uit verschillende onderling verbonden onderdelen, ook wel schakels genoemd, en wikkelt zich rond het tussenastandwiel van de motor en het achteraandrijftandwiel, waardoor het vermogen van de uitgaande as van de motor wordt overgebracht. Elk van deze schakels heeft verschillende componenten met een ingewikkeld ontwerp.
Belangrijkste componenten:
Binnenplaten:Bussen zijn structurele elementen van de schakel en binnenplaten zijn de structurele componenten van de schakel.
Buitenplaten:Voltooit de link door verbinding te maken met pinnen.
Pinnen:Dit zijn onderdelen die de buitenplaten met elkaar verbinden en met hoge precisie worden geslepen.
bussen:Dit zijn de binnenplaten die de roterende onderdelen voorzien van aslagers.
Rollen:Dit zijn de componenten die de laagste traagheid hebben en op bussen draaien en zo de wrijving met de tandwieltanden verminderen.
Elke standaardschakel van een motorketting functioneert volgens het rollenkettingprincipe. Deze rollenkettingen worden op basis van het aantal kettingen geclassificeerd als simplex (enkelstrengs), duplex (dubbelstrengs) en triplex (driestrengs). Van deze typen wordt de simplexketting het meest gebruikt in motorfietsen.
Hoofdstuk 2: Classificatiesystemen voor kettingschakels
2.1 Verschillende soorten ketenschakels: een inkoopclassificatiesysteem
Het kunnen onderscheiden van verschillende soorten ketenschakels is cruciaal op het gebied van specificatie en leveranciersinteractie als het gaat om ketenschakels en ketens. Het classificatiesysteem bestaat uit:
2.2 Classificatie per staanplaatsafmeting
Een kettingsteek is de afstand in inches tussen het midden van de ene pin en het midden van de volgende pin:
| Kettingmaat | Toonhoogte | Roldiameter | Interne breedte | Toepassingscategorie |
|---|---|---|---|---|
| Kettingschakels maat 35 | 3/8" (9,525 mm) | 0,200" (5,08 mm) | 0,188" (4,76 mm) | Lichtgewicht motorfietsen, scooters |
| 40 | 1/2" (12,7 mm) | 0,312" (7,92 mm) | 0,250" (6,35 mm) | Kleine verplaatsing motorfietsen |
| 41 | 1/2" (12,7 mm) | 0,306" (7,77 mm) | 0,250" (6,35 mm) | Minibikes, skelters- |
| Kettingschakels maat 50 | 5/8" (15,875 mm) | 0,400" (10,16 mm) | 0,375" (9,53 mm) | Middelgrote motorfietsen (250-500cc) |
| 520 | 5/8" (15,875 mm) | 0,250" (6,35 mm) | 0,250" (6,35 mm) | Moderne sportfietsen |
| 525 | 5/8" (15,875 mm) | 0,250" (6,35 mm) | 0,312" (7,94 mm) | Krachtige-motorfietsen |
| 530 | 5/8" (15,875 mm) | 0,312" (7,92 mm) | 0,375" (9,53 mm) | Zware toerfietsen, kruisers |
| 630 | 3/4" (19,05 mm) | 0,469" (11,91 mm) | 0,469" (11,91 mm) | Vintage zware motorfietsen |
De categorie schakels met 1/2 steek is gemiddeld de meest voorkomende steekgrootte binnen de motorindustrie en op basis van analyses van douanegegevens uit 2024 vormen kettingschakels met 1/2 steek ongeveer 68% van de motorkettingen die wereldwijd worden gekocht.
2.3 Classificatie op materiaalsamenstelling
Het type componenten dat voor de kettingen wordt geselecteerd, heeft grote invloed op de prestatiekenmerken, maar ook op de levensduur en de totale uitgaven aan de ketting.
Standaard kettingschakels van koolstofstaal
Materiaalspecificatie:AISI 1040-1045 koolstofstaal
Warmtebehandeling:kernoppervlak gehard (HRC 58-62 oppervlak en HRC 30 35 kern)
Treksterkte:7000-11000 pond. clip tijdens pitch
Kostenindex:Basislijn (1,0x)
Bereikkwaliteit:15.000-20.000 km onder normale omstandigheden
Roestvrijstalen rollenkettingschakels
Materiaalspecificatie:AISI 304 of 316 roestvrij staal
Corrosiebestendigheid:zeker in de zeil-, kust- en chemische atmosfeer
Treksterkte:20-30% lager in vergelijking met koolstofstaal
Kostenindex:2.8 3.5x standaard koolstofstaal
Gebruik:op motorfietsen in woestenij, kust- en marinegebied
Aankoopnota:RVS kettingschakels verlagen de extra kosten als gevolg van roestonderhoud, maar het onderhoud van tandwielen gemaakt van verschillende materialen is wel noodzakelijk.
Kettingschakels van gelegeerd staal
Materiaalspecificatie:Chromolystaal (4130, 4140)
Extra sterk:15-25% hoger dan standaard koolstofstaal
Kostenindex:1,62,2x standaard koolstofstaal
Gebruik:voor racen en andere toepassingen met hoge prestaties of zware belasting
2.4 Classificatie naar bouwtype
O-Ring en X-verzegelde kettingschakels
Kosten premie:standaard kettingen plus extra 40-80%
Onderhoudsintervallen:van 500 mijl tot 1000 mijl plus
Levensduur:2-3x standaard niet-afgedichte kettingen. In deze gevallen betekent dit dat de totale eigendomskosten lager zouden zijn, ook al zijn de investeringen enorm.
Niet-verzegelde standaard kettingschakels
De standaard kettingschakels van nu zijn nog steeds hetzelfde als jaren geleden, het enige verschil is de afwezigheid van afdichtingselementen.
Heeft elke 300-600 mijl smering aan de buitenranden nodig.
Hoewel het economisch was, resulteerde het gebruik van smeermiddelen in zeer veel onderhoudswerkzaamheden.
Uitstekend geschikt voor raceauto's vanwege gewichtsoptimalisatie.
Zware- kettingschakels
Die platen heeft die 15-25% dikker zijn.
Grotere maat pinnen.
Beste voor gebruik met een hoog koppel.
Het beste voor cruisers, toerfietsen en fietsen met aangepaste motoren.
Hoofdstuk 3: Industriële ketenverbindingen
3.1 Inzicht in industriële ketenverbindingen
Industrieel gezien zijn dit de soorten kettingschakels, voor motorfietsen op en top
Hoewel deze gids bedoeld is voor kettingschakels voor motorfietsen, wordt het aan de leveranciers overgelaten om de kettingschakels die in de industrie worden gebruikt te begrijpen, zodat ze het niveau van de kettingleveranciers en het niveau van de vaardigheden van de fabrikant kunnen beoordelen.
Standaard industriële rollenkettingschakels
De hulzen in deze kettingen hebben de vorm van rolschakels.
De kettingen van elke motorfiets zijn voorzien van deze heavy duty schakels.
Zware industriële kettingen
De kettingen van elke motorfiets zijn voorzien van deze heavy duty schakels.
Deze kettingen zijn zo zwaar uitgevoerd dat ze worden gebruikt in mijnbouwapparatuur en grote industriële machines.
De industriële uitrusting heeft een treksterkte van meer dan 48.000 lbs.
Inkoopinzicht:Fabrikanten van zware industriële kettingen beschikken al over metallurgische vaardigheden en kwaliteitsborgingssystemen die gunstig zijn voor kettingen voor hoogwaardige motorfietsen.
3.2 Speciale soorten industriële ketens
| Ketencategorie | Toonhoogtebereik | Ketenkenmerken | Productiecomplexiteit |
|---|---|---|---|
| Stille ketting | 3/8" - 2" | Heeft getande schakels, stiller in gebruik | Hoog |
| Technische stalen ketting | 1" - 3" | Ketting van thermisch behandeld gelegeerd staal | Zeer hoog |
| Blad ketting | Verscheidene | Ketting met hoge treksterkte en geen rollen | Medium |
| Kunststof kettingschakels | Verscheidene | Ketting zonder metalen en dus corrosiebestendige- schakels | Medium |
Het kennen van de verschillende soorten industriële kettingschakels helpt inkoopteams bij het beoordelen of potentiële leveranciers over de adequate technische capaciteiten beschikken die nodig zijn voor veeleisende toepassingen van kettingen voor motorfietsen.
Hoofdstuk 4: Technische normen en metingen
4.1 Aanbestedingsdocumenten die technische en meetnormen omvatten
Belangrijkste kenmerken en meetnormen
De nauwkeurigheid van de productietoleranties is een extra factor voor de impact op de prestaties van de ketting, het geluid dat deze produceert en de tijdsduur dat deze kan worden gebruikt. In dit geval zijn de aanpasbare toleranties:
Tolerantie pendiameter
Standaard tolerantie:0,001 inch (± 0,025 mm)
Racekettingen met hoge precisie:0,0005 inch (± 0,013 mm)
De impact van tolerantievariatie:Een afwijking van 0,001 inch kan de levensduur verlagen tot ongeveer 8-12 procent
Nauwkeurigheid van toonhoogte
ISO 606 standaardtolerantie:+0.10 procent van de waarde van de toonhoogte
Voor kettingschakels van 1/2 inch:±0,0005 inch per schakel
Cumulatieve steektolerantie op elke kettinglengte van 3 meter lang:Maximaal ±0,050 inch
Inkoopvereisten:Verificatieprocedures voor de nauwkeurigheid van de toonhoogte moeten worden beschreven in de aanbestedingsdocumenten
Variatie in roldiameter
Standaard tolerantie:±0,002 inch (±0,05 mm)
De impact van afwijkingen op de standaardtolerantie:ongelijkmatige roldiametertoleranties resulteren in ongelijkmatige slijtage en versnelling van een tandwiel
Om de vuistregel te testen:SPC moet worden gebruikt en Cpk moet Cpk zijn Groter dan of gelijk aan 1,33
4.2 Omrekening naar maatvoering voor bestelling
Inkoopspecialisten kunnen kettingen meestal ook omzetten in schakels, kettingen in voeten, kettingen in inches en kettingen in meters voor het gemak van bestellen, voorraadbeheer en toepassingstechniek.
Kettinglinks naar meettabel
| Kettingsteek | Links per voet | Koppelingen per meter | Conversieformule |
|---|---|---|---|
| 1/4 inch kettingschakels | 48 | 157.5 | Lengte (ft)=Links ÷ 48 |
| 3/8 inch (maat 35) | 32 | 105.0 | Lengte (ft)=Links ÷ 32 |
| 1/2" (40, 41, 520) | 24 | 78.7 | Lengte (ft)=Links ÷ 24 |
| 5/8" (50, 525, 530) | 19.2 | 63.0 | Lengte (ft)=Links ÷ 19,2 |
| 3/4" (630) | 16 | 52.5 | Lengte (ft)=Links ÷ 16 |
Illustratie
Een motorfiets met een ketting met 120 schakels gebruikt een ketting met een kettingmaat van 50 5/8" steek.
Lengte in voet:120 ÷ 19.2=6.25 voet
Lengte in meters:120 ÷ 63.0=1.905 meter
Lengte in inches:120 × 0.625=75 inch
Gebruikscasus
Bij het schatten van bulkbestellingen kan de ketting, gemeten in lineaire voet, omgezet in de ketting met bruikbare schakels, als volgt worden opgesplitst: . 1000ft 1/2 steek kettingschakels:
Totaal aantal links:1000 × 24=24.000 links
Totaal kettingsamenstellen:24.000 ÷ 120=200 ervan uitgaande dat schakels zijn gegroepeerd in ketens met assemblages van 120 schakels
Hoofdstuk 5: Normen en certificeringsvereisten
5.1 Kwaliteitsborging moet worden afgestemd op internationale criteria
Voor de aanschaf van kettingschakels is naleving van internationale normen vereist.
5.2 Basismateriaalcertificering
ISO 606:2015 - Korte- Precisierollen- en buskettingen met korte steektransmissie
Bepaalt de kettingsteek, diameter van de rol en breedte van de kettingen
Treksterktevereiste voor elke maat van de ketting
Nauwkeurige kettingcomponenten voor slip-fit-assemblages
Inkoopvereiste:Vraag ISO 606-conformiteitscertificering aan met dimensionale inspectierapporten
ANSI B29.1 - Rollenkettingen, hulpstukken en tandwielen met precisie-krachtoverbrenging
Noord-Amerikaans equivalent aan ISO-norm 606
Bevat andere toepasselijke eisen voor bevestigingskettingen
Stelt maatstaven vast voor het beoordelen van de treksterkte
Opmerking voor aanschaf:Cruciaal voor de naleving van de Amerikaanse markt en validatie van de garantie
De Japanse standaard voor de rollenkettingen is JIS B1801
Algemeen aanvaarde standaard voor ketens in Azië
Iets minder tolerantie dan ISO 606
Opmerking voor aanschaf:Controleer de compatibiliteit wanneer u bij Japanse leveranciers koopt
5.3 Materiaalcertificeringsdocumenten
Inkooprichtlijnen moeten van de leverancier eisen dat hij het volgende verstrekt:
1. Molentestcertificaten (MTC)
Analyse van de chemische samenstelling – identificatie van de koolstof- en legeringselementen
Vastleggen en catalogiseren van de warmtebehandelde monsters en de relevante temperatuurprofielen en bewaartijden
Vastleggen en catalogiseren van de testresultaten om de Rockwell-hardheid binnen de pennen, bussen en platen te garanderen
2. Rapporten voor het testen van de treksterkte
Verificatie van de ultieme treksterkte (UTS)
Test en methodologie (ISO 606 bijlage A)
Docent(en) zorgen voor een geslaagde kopie van de specifieke beoordeelde standaard
3. Rapporten voor dimensionele inspectie
Eerste artikelinspectie (FAI) - nieuwe productieruns
Statistische procescontrole (SPC) grafieken voor de controle van het proces
Coördinatiemeetmachine (CMM) voor primaire afmetingen
4. Certificeringen voor oppervlaktebehandeling
Dikte (8-12 micron) van de coating voor verzinkte kettingen
Lijmtestresultaten voor Ni-geplateerde kettingen
Corrosiebestendige exemplaren geproduceerd door de zoutsproeitest (ASTM B117)
Hoofdstuk 6: Gespecialiseerde kettingschakelconfiguraties
6.1 Kettingschakels van klasse 35: technische specificaties en toepassingen
Kettingklasse 35, gebruikt in motorfietsen met kleine- cilinderinhoud en andere krachtige sporttoepassingen, is het lichtste gebruik van lichte kettingen:
Technische specificaties:
Toonhoogte:3/8 inch (9,525 mm)
Roldiameter:0,200 inch (5,08 mm)
Pindiameter:0,141 inch (3,58 mm)
Plaatdikte:0,050 inch (1,27 mm)
Treksterkte:Minimaal 1900 kg
Maximale werkbelasting:380 lbs (met veiligheidsfactor 5:1)
Toepassingsgeschiktheid:
Motoren ontwikkeld 125cc
E-fietsen
Mini- en pitbikes
Recreatieve skelters-
Overwegingen:
De goedkoopste
110 tot 96 schakelkettinglengtes
6.2 Engineering- en inkoopstrategieën voor aangepaste ketenverbindingen
Aangepaste toepassingen die een technisch ontwerp van op maat gemaakte kettingschakels vereisen:
Retro-fit voor vintage motorfietsen vereist een unieke verhouding en tandwielontwerp
Voeg titanium toe om het gewicht te verminderen van kettingen die in de racerij worden gebruikt
Exotische legeringen die bestand zijn tegen een corrosieve omgeving voor maritieme patrouillemotoren
Versterkte platen voor toepassingen met hoog koppel
Versterkte platen aangepast voor racedoeleinden
Speciale coatings en oppervlaktebehandelingen
Coating PTFE (Teflon) voor vermindering van wrijving
Decoratief zwart oxide voor esthetische uitstraling en corrosiebescherming
Op maat gemaakt goud of zink voor motorfietsen
6.3 Inkoopkader voor op maat ontworpen ketens
| Inkoopfase | Activiteiten | Tijdlijn | Kostenimpact |
|---|---|---|---|
| Vereistendefinitie | Technische assistentie en specificatiedefinitie | 1-2 weken | Engineeringkosten: $500 - $2000 |
| Selectie van leveranciers | Offerteaanvraag en capaciteitsbepaling | 2-3 weken | - |
| Gereedschap en installatie | Ontwikkeling van aangepaste matrijzen | 6-10 weken | Gereedschapskosten: $3000 - $15000 |
| Eerste artikelinspectie | Testen en dimensionale verificatie | 1-2 weken | $800 - $1500 testen |
| Productie | Productierun | 2-4 weken | Productiepremie 40-200% versus standaard |
Hoofdstuk 7: Referentie maten rollenkettingschakels
7.1 Maattabel motorfiets
Als u de afmetingen van de rollenkettingschakels kent, weet u wat u moet specificeren en wat u aan de leveranciers moet communiceren.
| Maataanduiding | Hoogte (inch) | Hoogte (mm) | Roldiameter (inch) | Typisch gebruik | Marktaandeel |
|---|---|---|---|---|---|
| 25 | 1/4 | 6.35 | 0.130 | fietsen met motoren | <1% |
| 35 | 3/8 | 9.525 | 0.200 | scooters en minibikes | 8% |
| 40 | 1/2 | 12.7 | 0.312 | oude motorfietsen | 5% |
| 41 | 1/2 | 12.7 | 0.306 | skelters en minifietsen- | 3% |
| 420 | 1/2 | 12.7 | 0.306 | motorfietsen starten | 15% |
| 428 | 1/2 | 12.7 | 0.335 | motorfietsen 125-250cc | 12% |
| 520 | 5/8 | 15.875 | 0.250 | Sportmotoren van 400-750cc | 28% |
| 525 | 5/8 | 15.875 | 0.250 | sportfietsen 600-1000cc | 18% |
| 530 | 5/8 | 15.875 | 0.312 | Cruisers, toerfietsen | 10% |
| 630 | 3/4 | 19.05 | 0.469 | Zware vintage fietsen | 1% |
Deze cijfers omvatten de marktaandeelstatistieken uit 2024 over het volume aan wereldwijd verkochte kettingen.
Hoofdstuk 8: Evaluatie en selectie van leveranciers
8.1 Een beslissingskader voor de kwalificatie van kernleveranciers
Op inkoopgebied moet de professional die verantwoordelijk is voor de inkoop van de toeleveringsketen leveranciers van ketenschakels kwalificeren op basis van meerdere en diverse aspecten om kwaliteit, betrouwbaarheid en kosteneffectiviteit te garanderen:
8.2 Beoordelen van productiemogelijkheden
Productiecapaciteitsstatistieken:
Minimaal 5 miljoen linkproductiecapaciteit per jaar om een betrouwbare levering te garanderen
Minimaal 2 productielijnen om de productiecontinuïteit van de bestelling te garanderen
Automatiseringsniveau: hoe minder de variabiliteit, hoe beter de CNC-bewerking en geautomatiseerde assemblage
Kwaliteitscontrole: ISO 9001:2015 verplichte certificering, IATF 16949-certificering heeft de voorkeur
Functioneel testen
Functioneel testen omvat het testen van de flexibiliteit en articulatie van de onderdelen. Elke productiebatch moet minimaal één monster bevatten voor het testen van de treksterkte en ten slotte moet de verpakking worden gecontroleerd op de juiste hoeveelheid smeermiddel.
Kwaliteitssysteemdocumentatie omvat:
Proces FMEA (Failure Mode and Effects Analysis)
Controleplannen per ketenspecificatie
Traceerbaarheidssystemen die eindproducten aan grondstoffen koppelen
CAPA (corrigerende en preventieve actie)
8.3 Financiële due diligence
De financiële gezondheid van de leverancier heeft rechtstreeks invloed op de betrouwbaarheid van de supply chain.
Financiële due diligence-checklist:
Minimaal 5 jaar bewezen track record
3 jaar gecontroleerde jaarrekeningen
D&B-score of gelijkwaardig
Maximaal 25% omzetconcentratie op één klant
Productaansprakelijkheidsverzekering van minimaal $ 2 miljoen
8.4 Veerkracht van de toeleveringsketen
Indicatoren voor de veerkracht van de toeleveringsketen zijn onder meer:
Dubbele-inkoop van grondstoffen
Minimaal 30 dagen veiligheidsvoorraad voor kritische onderdelen
Gedocumenteerde bedrijfscontinuïteitsplannen
Geografische risicobeoordelingen waarbij rekening wordt gehouden met natuurrampen en politieke instabiliteit
8.5 Kader voor leveranciersaudit
Documentatie vóór- pre-audit
Bij een leveranciersaudit moeten de volgende pre-auditdocumentatie- worden geëvalueerd:
Kwaliteitshandboek en procedures (ISO 9001-systeem)
Processtroomdiagrammen voor de productie van kettingschakels
Controleplannen voor elke productfamilie
Kalibratieregistraties voor meetapparatuur
Trainingsgegevens voor kwaliteitsinspectiepersoneel
Klachtenlogboeken van klanten en de corrigerende maatregelen die de afgelopen 24 maanden zijn genomen
Interne auditrapporten (laatste 12 maanden)
Prestatiestatistieken van leveranciers en verbeterinitiatieven
Evaluatiegebieden voor audits op-site
Productieactiviteiten (40% van het auditgewicht):
Netheid en organisatie (5S-implementatie)
Onderhoudsprogramma's en -records voor apparatuur
Materiaalstroom en werk-in-procescontrole
Effectiviteit van het traceerbaarheidssysteem
Omschakelingsprocedures en validatie
Kwaliteitssystemen (35% van het auditgewicht):
Kalibratiestatus en frequentie van inspectieapparatuur
Eerste artikelinspectieprocedures
Niet-conforme materiële controle en beschikking
Implementatie van statistische procesbeheersing
Meetsysteemanalyse (Gage R&R-onderzoeken)
Management en continue verbetering (25% van het auditgewicht):
Managementbeoordelingsproces
Key performance indicators en trendanalyse
Opleiding en competentiebeoordeling van medewerkers
Effectiviteit van corrigerende maatregelen
Leveranciersontwikkelingsprogramma's voor leveranciers van grondstoffen
Auditscoresysteem:
90-100 punten:Erkende leverancier, jaarlijkse audits
80-89 punten:Voorwaardelijk goedgekeurde, half-jaarlijkse audits met verbeterplan
70-79 punten:Voorwaardelijke goedkeuring met maandelijks toezicht en gedefinieerde tijdlijn voor verbeteringen
Onder 70:Niet goedgekeurd, gediskwalificeerd uit de leverancierspool
Hoofdstuk 9: Analyse van de totale eigendomskosten
9.1 TCO-componenten voor de aanschaf van kettingschakels
Aanbestedingsbeslissingen moeten verder gaan dan de eenheidsprijs en ook de totale eigendomskosten (TCO) omvatten:
Directe kosten:
Eenheidsaankoopprijs per schakel of per kettingsamenstel
Transport- en logistieke kosten
Invoerrechten en belastingen (indien van toepassing)
Voorraadkosten (doorgaans 18-25% per jaar)
Verpakkings- en administratiekosten
Kosten in verband met kwaliteit:
Inkomende inspecties
Klantkosten als gevolg van herwerkte, gesloopte of gesorteerde defecte producten
Kosten in verband met claims en rendementen op garanties
Storingen in het veld, met name met betrekking tot OEM-toepassingen
Indirecte kosten:
Relaties met en tijd besteed aan leveranciers
Het bieden van technische ondersteuning als er problemen zijn met de specificaties/vereisten
Kosten van overschotten (definitieve en hoge transportkosten)
Betalingsstromen en andere administratieve overhead
9.2 Voorbeeld van TCO-berekening
Voorbeeld: Op zoek naar twee aanbieders voor kettingschakels maat 520 voor 50.000 kettingen per jaar:
| Kostencategorie | Leverancier A (lagere prijs) | Leverancier B (hogere prijs) |
|---|---|---|
| Eenheidsprijs per ketting | $12.50 | $14.80 |
| Jaarlijks volume | 50,000 | 50,000 |
| Aankoopkosten | $625,000 | $740,000 |
| FOB | $18,000 | $ 8.000 (lokale leverancier) |
| Inkomende inspectie | $15,000 | $ 6.000 (gecertificeerde kwaliteit) |
| Defectpercentage | 2.1% | 0.4% |
| Kosten voor afhandeling van defecten | $32,000 | $6,000 |
| Voorraadbeheer (doorlooptijd) | $ 28.000 (90 dagen) | $ 16.000 (30 dagen) |
| Leveringsverstoringen (historisch) | $12,000 | $2,000 |
| Totale eigendomskosten | $730,000 | $778,000 |
| TCO per eenheid | $14.60 | $15.56 |
Analyseis:Kostenwaarde TCO gezien de lagere eenheidsprijs voor leverancier A ($12,50 vs. $14,80) suggereert de TCO dat het prijsverschil minder dan 6,2% bedraagt ($14,60 vs. $15,56). Dit is veel minder dan het verwachte prijsverschil van 18,4%.
Gezien de verbeterde kwaliteit, kortere doorlooptijden, betrouwbaarheid van de supply chain en de iets hogere TCO, kunnen de immateriële voordelen als gevolg van consistente kwaliteit en verminderde operationele complexiteit voor veel organisaties nog steeds de moeite waard zijn.
Hoofdstuk 10: Onderhandelingsstrategieën en contractvoorwaarden
10.1 Kwaliteits- en technische specificaties
Verwijzingen naar specifieke industriestandaarden (ISO 606, ANSI B29.1)
Integratie van acceptatienormen en kwaliteitsstatistieken
Eerste artikelinspectie op nieuw geproduceerde artikelen en ontwerpwijzigingen
Certificaten van materiaalconformiteit (walstestcertificaten)
Traceerbaarheid naar productiepartijen
10.2 Prijzen en commerciële voorwaarden
Basisprijs en volumekorting
Stijging van de grondstoffenprijzen (staalprijzen)
Betalingsvoorwaarden van 2/10 Netto 30
Gedefinieerde incoterms (EXW, FOB, CIF, DDP)
Valuta en wisselkoersen van vreemde valuta gepositioneerd op prijs
10.3 Levering en logistiek
Doorlooptijdverplichtingen met scorekaarten voor tijdige levering (doel: 95%)
Versnel de kosten
Productbeschermende verpakking
Consignatie- of leveranciers-beheerde voorraad
Voorzieningen voor noodbevelen
10.4 Kwaliteitsborging en garantie
Standaardgarantie: 12-24 maanden na levering
Garantieclaims: materiaal-, fabricage- of maatfout
Reactietijd bij niet--conformiteit: 48-72 uur op kritieke punten
Autorisatie voor het retourneren van materiaal en RMA
Kosten (vervangend onderdeel, arbeid, gevolgschade) voor mislukte levering van het product
10.5 Prestatiestatistieken en voortdurende verbetering
Scorekaartstatistieken van leveranciers: kwaliteit (40%), levering (30%), reactievermogen (20%), kosten (10%)
Analyse van trends in sectorprestaties en driemaandelijkse bedrijfsbeoordelingsvergaderingen
Continue verbetering en verbeteringsdoelstellingen (bijvoorbeeld: de kwaliteit elk jaar met 5% verbeteren)
Kostenbesparende initiatieven en het delen van voordelen
Hoofdstuk 11: Toepassingstechniek
11.1 Kettingschakels afstemmen op de vereisten van de motorfiets
Kader voor applicatieanalyse
Evaluatie van de bedrijfsparameters van motorfietsen om geschikte kettingschakels te selecteren.
Vereisten voor koppel en krachtoverbrenging
Berekening van het vermogen:
Verschillende factoren zullen het maximale vermogen dat een ketting zal overbrengen beïnvloeden.
Berekening van het vermogen:HP=(kettingspanning × kettingsnelheid) / 396.000
Waar:
Kettingspanning=Koppel × (2 / Steekcirkeldiameter van aangedreven tandwiel)
Kettingsnelheid=(steek × aantal tanden × RPM) / 12 (in voet per minuut)
Illustratie:
95 pk @ 12.000 tpm 600 cc sportmotorfiets
Snelheid achterwiel ~ 4.800 RPM in de hoogste versnelling
Tussenas met 16 tanden en achtertandwiel met 45 tanden
Vereiste ketting: kettingschakels van maat 520 (5/8" steek)
Validatie van ketenselectie:
520 treksterkte van de ketting ~ 8.400 lbs
Servicefactor voor motorfietstoepassingen: 1,5-2,0
Werklast: 8.400 lbs ÷ 2=4.200 lbs
Berekende krachtspanning=2,800 lbs
Veiligheidsmarge 50% (voldoende voor straattoepassingen)
11.2 Beoordeling van omgevingsomstandigheden
Matrix voor blootstelling aan corrosie:
| Omgevingstype | Standaard stalen ketting | Zinken-vergulde ketting | SS-kettingschakels | Aanbeveling |
|---|---|---|---|---|
| In het binnenland, droog klimaat | Uitstekend | Uitstekend | Over-specificatie | Standaard voldoende |
| Coastal (>5 mijl van de oceaan) | Goed met onderhoud | Uitstekend | Uitstekend | Bij voorkeur verzinkt- |
| Kust (<5 miles) | Arm | Goed | Uitstekend | Roestvrij staal aanbevolen |
| Zee-/strandpatrouille | Onaanvaardbaar | Eerlijk | Uitstekend | Roestvrij staal vereist |
| Industriële chemische blootstelling | Arm | Redelijk tot goed | Uitstekend | Roestvrij of speciale coating |
| Hoog stof/schuurmiddel | Eerlijk | Goed | Goed | Verzegelde ketting aanbevolen |
Temperatuuroverwegingen:
Standaard kettingen:-20 graden F tot +250 graden F bedrijfsbereik
High-temperature applications (>250 graden F):Speciale smeermiddelen of keramische coatings vereist
Toepassingen bij lage-temperaturen (<-20°F):Verificatie van materiaalimpacttests vereist
11.3 Onderhoudsmogelijkheden en levenscyclusplanning
Onderhoudsprofiel afstemmen:
Verzegelde kettingschakels (O--ring, X--ring):
Initiële kosten: $ 80- $ 180 voor typische motorfietstoepassingen
Onderhoudsinterval: 1,000+ mijl tussen smering
Verwachte levensduur: 25.000-35.000 mijl (standaard rijden)
Beste voor: straatfietsen, toerfietsen, rijders met beperkte onderhoudstijd
Totale levenscycluskosten: Lager dankzij langere levensduur en minder onderhoud
Niet-verzegelde standaard kettingschakels:
Initiële kosten: $ 40- $ 90 voor typische toepassingen
Onderhoudsinterval: 300-600 mijl tussen smering
Verwachte levensduur: 19.000-29.000 km (standaard rijden)
Beste voor: circuit/racen (gewichtsbesparing), zwaar terrein- (gemakkelijker schoonmaken)
Totale levenscycluskosten: Hoger vanwege frequente vervangings- en onderhoudswerkzaamheden
Hoofdstuk 12: Branche-specifieke toepassingen en casestudy's
Casestudy 1: Inkoop van OEM-kettingen van motorfietsfabrikanten
Klantprofiel:
Dit bedrijf is een van de regionale fabrikanten van motorfietsen
Dit bedrijf produceert motorfietsen van 150cc tot 400cc gericht op opkomende markten
Dit bedrijf wil de garantieprestaties verbeteren en tegelijkertijd de kosten binnen het budget houden
Inkoopantwoord:
De aanschaf van de primaire ketting is voor een ketting van maat 428, bestaande uit een steek van 1/2 inch en een rol van 0,335 inch
Het materiaal van de ketting is koolstofstaal en is verzinkt
De inkoopconfiguratie is bedoeld voor een niet-afgesloten standaardketen om de kosten te optimaliseren
De kettingkwaliteit moet voldoen aan ISO 606 met een extra plaatdikte van 10%
De aanbesteding vond plaats in twee handen van gekwalificeerde fabrikanten
Inkoop:
Tier 1-leverancier was een premiumfabrikant met een IATF 16949-certificering voor 60% van het volume
Tier 1 leverde kettingen voor een prijs van $ 6,85 per ketting voor kettingen met 108 schakels en een defectpercentage van 0,3%
Tier 1 had een betalingstermijn van 60 dagen en was FOB-fabriek
Resultaten:
Het totale defectpercentage bedroeg 0,62%
De garantieclaims bedroegen 0,08%, wat beter is dan de doelstelling van 0,15%
Het bedrijf kon $187.000 besparen, terwijl het defectpercentage aan geleverde kettingen aanzienlijk boven de doelstelling lag
Casestudy 2: Motormodificatie van prestatiegerichte motorfietsen
Klantprofiel:
Onafhankelijke motorprestatiewinkel
Gespecialiseerd in motoraanpassingen voor sportmotoren
Project: upgrade van 600cc inline-4-motor
Uitdaging:
Het piekkoppel is met 18% toegenomen tot 88 lb-ft
De oorspronkelijke kettingveiligheidsfactor bij voorraadvermogen is 2,1
De gewijzigde veiligheidsfactor bij gebruik van de voorraadketen is 1,75 (wat onder de aanbevolen drempel van 2,0 ligt)
Oplossing:
Nieuwe kettingspecificatie: 530 X-ringketting (5/8" steek, 0,312" rol)
Constructie: gelegeerd staal (chromoly)
10.600 lbs (vs.. 8.900 lbs voor 525) Treksterkte
X-ringafdichting die de smering vasthoudt
De veiligheidsfactor bij aangepast vermogen is 2,26
Kosten:
Ketting: $ 185 (130 schakels)
Nieuwe voor- en achtertandwielen vereist, passend bij de kettingmaat
Totaalpakket is $ 425 (ketting + tandwielen)
Verwachte levensduur: 32.000 – 45.000 km (onder prestatiegerichte rijomstandigheden)
Casestudy 3: Aankoop van motorkoeriersdiensten
Vlootprofiel:
450 motorfietsen (forensenfietsen 250cc-400cc)
35.000-40.000 kilometer per jaar per fiets
Stedelijke en alle-weersomstandigheden
Vorig nummer: Hoge arbeidskosten en vervangingen voor ketenonderhoud
Inkoopuitdaging:
Vervangen door 520 standaard niet-afgedichte kettingen
Gemiddeld vervangingsinterval: 14.000 mijl
Jaarlijks kettingverbruik: 1,200+ kettingen
Uitvaltijd: smering om de 800 kilometer veroorzaakt aanzienlijke onderhoudslasten
Oplossingsimplementatie:
Nieuwe specificatie: 520 O-ring afgedichte kettingschakels
Materiaal: standaard koolstofstaal met hoogwaardige zink-nikkellaag voor verbeterde corrosieweerstand
Kwaliteitsnorm: ISO 606 met aanvullende vereisten voor vermoeiingstests
Kwalificatie van de leverancier: Benodigde aantoonbare ervaring met vloottoepassingen
Inkoopeconomie:
| Kostenfactor | Origineel niet-verzegeld | Nieuwe O-ring afgedicht | Delta |
|---|---|---|---|
| Kosten per eenheid keten | $58 | $98 | +$40 |
| Gemiddelde levensduur | 14.000 mijlen | 28.000 mijlen | +100% |
| Kettingen per fiets jaarlijks | 2.7 | 1.4 | -48% |
| Jaarlijkse kettingkosten/fiets | $157 | $137 | -$71.000 vloot |
| Smeren arbeid/fiets | $180 | $72 | -Vloot van $ 48.600 |
| Kosten voor stilstand per fiets | $85 | $34 | -$22.950 vloot |
| Totale jaarlijkse kosten/fiets | $422 | $243 | -$142.500 vloot |
Resultaten na 18 maanden:
Keten{0}}gerelateerde storingen verminderd met 76%
Onderhoudsarbeidsuren verminderd met 62% voor ketenservice
Gemiddelde levensduur van de ketting: 42.800 km (95% betrouwbaarheidsinterval: 24.500-29.100)
Verbetering van de uptime van de vloot: 2,3% (wat zich vertaalt in extra omzetcapaciteit)
Rendement op investering: 6,8 maanden
Inkoopstrategie gevalideerd en uitgebreid naar de gehele vloot
Hoofdstuk 13: Veel voorkomende pijnpunten en oplossingen bij aanbestedingen
Pijnpunt 1: Specificatieverwarring en onjuiste bestelling
Probleem
Inkoopteams worstelen vaak met de complexiteit van de supply chain-nomenclatuur, wat leidt tot onjuiste specificaties en:
Incompatibele kettingen geleverd (verkeerde steek, breedte, etc.)
Productievertragingen terwijl de juiste onderdelen worden versneld
Hogere kosten als gevolg van spoedverzending en productie-uitval
Gespannen leveranciersrelaties als gevolg van waargenomen ‘leveranciersfouten’
Oorzaken:
Te veel naamgevingsconventies (ANSI-, ISO- en fabrikant-specifieke aanduidingen)
Vergelijkbare specificaties met kritische verschillen (520 vs.. 525 vs.. 530)
Onvolledig begrip van de verschillende afmetingen van kettingschakels
Interne ontbrekende standaardspecificatiedocumentatie
Oplossingskader:
1. Stel een masterspecificatiematrix samen- stel voor alle ketenapplicaties een intern referentiedocument op.
| Uitrusting/toepassing | Kettingmaat | Toonhoogte | Roldiam | Breedte | Koppelingen | Alternatieve maten | Leverancier onderdeelnr. |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ModelXR250 | 428 | 1/2" | 0.335" | 0.250" | 126 | 420 (downgrade) | ABC-428-126 |
| ModelSP600 | 520 | 5/8" | 0.250" | 0.250" | 120 | 525 (upgrade) | ABC-520-120 |
2. Implementeer een drie-punten-verificatiesysteemvóór elke kettingbestelling:
Valideer de steekafmeting in inches en millimeters
Bevestig de roldiameter en interne breedte
Kruis-controleer de tandwielspecificaties (aantal tanden, steekcirkeldiameter)
3. Partnerschapsprotocollen voor leveranciers:
Specificatie aftekenen-vóór productie
Voorbeeldgoedkeuring van 'Eerste- keer-aankoop'
Gedeelde specificatiesystemen
Kwartaalspecificaties voor uitlijning
4. Training en documentatie:
Interne trainingsmodule over het identificeren van verschillende soorten schakels in de keten
Visuele referentiegidsen naast echte kettingmonsters
Certificering van ketenorderbehandelaars onder inkooppersoneel
Fotografisch verslag van geaccepteerde kettingconfiguraties ter referentie
Pijnpunt 2: Kwaliteitsinconsistentie en defectbeheer
Probleem
Operationele uitdagingen komen voort uit kwaliteitsvariaties tussen productiebatches, waaronder:
Inconsistenties in afmetingen binnen een batch leiden tot problematische installaties
Voortijdig falen als gevolg van materiaal- en warmtebehandelingsdefecten
Garantieclaims voor OEM's en ontevredenheid van klanten
Industriegegevens:Kwaliteitsgerelateerde kwesties komen neer op:
Percentage defecten > 2%=12 - 18% van de totale aanschafkosten
$ 145=gemiddelde kosten van een defecte ketting en gemaakte kosten voor inspectie, behandeling, herbewerking en productieverstoring
Garantieclaims=3 - 5 maal de componentkosten
Oplossingskader:
1. Statistische kwaliteitscontrole vereisen, geïmplementeerd door leveranciers
Verplicht de gebruiks-SPC op kritische kenmerken:
Pindiameter:binnen ±0,0008" (controle), ±0,001" (specificatie), groter dan of gelijk aan 1,67 (Cpk) elke 100
Nauwkeurigheid van toonhoogte:±0,0005"/link (controle), ±0,0004"/link (spec) Groter dan of gelijk aan 1,67 (Cpk) elke 500
Plaatdikte:±0,001" (controle), ±0,002" (specificatie) Groter dan of gelijk aan 1,33 (Cpk) elke dienst
Treksterkte:±5% van nominaal (controle), ±8% van nominaal (specificatie) Groter dan of gelijk aan 1,33 (Cpk) per batch
2. Ontwikkel Skip-partijinspectieprogramma's
100% inkomensinspectie is de standaard voor gekwalificeerde leveranciers.
Na drie maanden bij een defectpercentage van minder dan 0,5%: bemonstering kan worden teruggebracht tot 20%
Na zes maanden bij een defectpercentage van minder dan 0,3%: de steekproeftrekking kan worden teruggebracht tot 5% met driemaandelijkse audits
Als het defectpercentage de drempel overschrijdt, wordt er automatisch 100% geïnspecteerd totdat het defectpercentage onder de drempel daalt
3. Programma voor leverancierskwaliteitsingenieurs (SQE).
Voor de top 3-5 ketenleveranciers zullen engineers worden aangesteld om hun output te monitoren en te controleren
Kwaliteitsstatistieken en trendanalyses worden maandelijks beoordeeld
Op kwartaalbasis worden de processen op locatie beoordeeld en worden alle processen op locatie beoordeeld, waarbij de mogelijkheid wordt geboden om eventuele zorgen te uiten
Focus op kwaliteitsproblemen en -processen op locatie
Project- en doelprocessen worden op kwartaalbasis voortgezet
4. Defectclassificatie en responsprotocol
| Defectcategorie | Voorbeelden | Reactietijd | Leveranciersactie vereist |
|---|---|---|---|
| Kritisch | Treksterkte falen, verkeerd materiaal | 24 uur | Onmiddellijke insluiting, 8D-rapport, 100% sortering |
| Belangrijk | Afmetingen buiten tolerantie, coatingdefecten | 48 uur | Inperkingsplan, analyse van de hoofdoorzaak, corrigerende maatregelen |
| Minderjarige | Cosmetische problemen, verpakkingsfouten | 5 dagen | Corrigerend actieplan, preventieve maatregelen |
Pijnpunt 3: verstoring van de toeleveringsketen en variabiliteit van de doorlooptijd
Probleem
Doorlooptijd en verstoring van de toeleveringsketen veroorzaken:
Productiestops als gevolg van ketentekorten aan materialen
Verhoogde transportkosten als gevolg van overmatige veiligheidsvoorraad
Versnelde kosten vanwege spoedbestellingen
Verloren verkoopkansen voor aftermarket-distributeurs
Oorzaken:
Staalprijzen en toewijzing
Capaciteit en vraag van leveranciers
Logistieke en transportvraagstukken
Herbewerking en vervanging van problemen met de productiekwaliteit
Oplossingskader:
1. Implementeer een multi-voorraadstrategie:
Cyclusvoorraadberekening:
Doorlooptijd: Gemiddelde doorlooptijd leverancier + veiligheidsmarge
Vraagpercentage: gemiddeld maandelijks verbruik
Cyclusvoorraad=Doorlooptijd x Vraagpercentage
Berekening van de veiligheidsvoorraad:
Veiligheidsvoorraad=Z-score x σ x √(Doorlooptijd)
Waarbij de Z--score overeenkomt met het gewenste serviceniveau (1,65 voor 95%, 2,33 voor 99%) en σ=Standaardafwijking van de vraag
Voorbeeldberekening voor 520 kettingschakels:
Gemiddelde maandelijkse vraag: 1.000 kettingen
Gemiddelde doorlooptijd: 45 dagen (1,5 maand)
Variatie in de doorlooptijd: ±10 dagen
Vraagvariabiliteit: standaardafwijking=150 ketens/maand
Doelserviceniveau: 95% (Z=1.65)
Berekeningen:
Cyclusvoorraad: 1,5 maand x 1,000=1,500 kettingen
Veiligheidsvoorraad: 1,65 x 150 x √1.5=303 kettingen
Totaal voorraaddoel: 1.803 ketens
Herbestellingspunt: 1,803 - (1.000 x 1,0)=803 ketens (activeert bestelling na nog 30 dagen)
2. Ontwikkel een strategie voor leveranciersdiversificatie
Op risico-gebaseerde inkoop en jaarlijks volume
| Kritiek | Volume | Strategie | Actieve leveranciers |
|---|---|---|---|
| Missie-Critueel | >$500K | Primaire + gekwalificeerde back-up | 2 actief |
| Belangrijk | $100K-$500K | Primair met geïdentificeerde back-up | 1 actieve + 1 gekwalificeerd |
| Standaard | <$100K | Eén bron met noodplan | 1 actief |
Geografische diversificatie:
Voorkeursleverancier:Regionaal aanbod om snelle levering en kwaliteitscontrole te garanderen
Secundaire leverancier:Gebruik buitenste regio's voor verstoringsgevallen
Niet onboarden van leveranciers:Om ervoor te zorgen dat er geen sprake is van collusie (concurrenten coördineren niet om lagere prijzen te bereiken)
3. Implementeren van Vendor Managed Inventory (VMI) programma's
Voor ketens met een hoog volume (meer dan 10.000 eenheden per jaar):
De leverancier houdt voorraad bij op de locatie van de klant
De leverancier houdt de voorraad bij en vervangt deze zodra deze wordt gebruikt
De voordelen voor de klant zijn lagere voorraadkosten, een betere cashflow en een gegarandeerde levering
De voordelen voor de leverancier zijn inzicht in de vraag, efficiënte coördinatie van de productie en effectievere relaties
VMI Programmastructuur:
Gedefinieerde minimum- en maximumniveaus van overtollige voorraad
Gedefinieerd overdrachtspunt voor voorraadeigendom
Gedefinieerde verantwoordelijkheid voor verouderde en verouderde voorraad
Gedefinieerde parameters voor stockoutfrequentie en overtollige voorraadniveaus
Driemaandelijkse herziening en aanpassing van gedefinieerde parameters
4. Zichtbaarheid creëren in de supply chain
VMI gecombineerd met EDI en andere opkomende technologieën maakt verbeterde prognoses en leveringsbetrouwbaarheid mogelijk:
Leveranciersportal met inzicht in de voorraad-voorhanden
Gedeelde vraagprognose met de leverancier (voortschrijdende 6-maands prognose)
Een systeem voor vroegtijdige waarschuwing bij mogelijke verstoringen
Een metrisch dashboard waarmee de klant de orderstatus, doorlooptijden en kwaliteit kan volgen
Pijnpunt 4: Kosten- en prijsvolatiliteit beheersen
Probleem
De volatiliteit van de grondstoffenkosten met maar liefst 20-40% per boekjaar, naast onvoorspelbare kostenstijgingen, zorgt voor budgettaire uitdagingen
Kostenstijgingen leiden tot budgetoverschrijdingen
Zonder voorspelbaar lage kosten is het budget uit de hand gelopen en ontstaat er een concurrentienadeel
Een bedrijf vindt het moeilijk om zijn financiën op de lange- termijn te plannen
Er zijn problemen met de volatiliteit van de staalprijzen; het merendeel van de prijzen voor de kettingschakels wordt bepaald door de staalkosten.
Vóór de pandemie stegen de staalkosten met bijna 85% als gevolg van de aan de pandemie-gerelateerde aanbodbeperkingen. In 2022 daalden de kosten met 35% naarmate de toeleveringsketens verbeterden en de pandemische beperkingen versoepelden. Vanaf 2023 en begin 2024 zijn de staalkosten redelijk consistent gebleven, met slechts 5-12% verandering per jaar.
Oplossingskader:
1. Indexering voor prijsafspraken
U kunt uw contracten vooraf- structureren met automatische aanpassingen op basis van de staalkosten.
Formule:Aangepaste prijs=Basisprijs × (huidige staalindex / basisstaalindex)
Voorbeeld:
U stelt een basisprijs van 75,00 dollar in voor uw ketting, die de grootte heeft van 525 kettingschakels, en deze is O--ringverzegeld (met 120 schakels) en is volledig gemaakt van staal.
Volgens het contract bedraagt de basisstaalindex op het moment van ondertekening van het contract 1.250 (Steel Benchmarker Midwest HRC-prijs).
Vervolgens veranderde de staalindex om een kwart naar 1.375.
Het gebruikt dit om een aangepaste prijs van 82,50 dollar te bepalen met de formule van $75,00 × (1.375 ÷ 1.250).
Contractindeling:
Geef een gezaghebbende indexbron op
Aanpassingen kunnen zo vaak als driemaandelijks (of half-jaarlijks) worden doorgevoerd
Aanpassingen beperken ±15% nadat een tijd is ingesteld
Aanpassing vindt alleen plaats als een waarde wordt verplaatst. Anders is het een vaste, vooraf- vastgestelde waarde (lagere administratieve lasten)
2. Strategische voorraadpositionering
Wanneer de markt een aanstaande prijsstijging suggereert, kunnen bedrijven hun voor-aankopen proactief op de trend baseren.
Dit bespaart kosten. Prijsverhogingen van 8% rechtvaardigen de aankoop.
Er wordt altijd een kosten-{0}}batenanalyse uitgevoerd om de stijging van de transportkosten te beoordelen.
3. Structuren voor langetermijnovereenkomsten (LTA's).
Deze zijn ideaal voor terugkerende bestellingen met grote- volumes.
Duur van het contract: 12 tot 36 maanden
Volumeverplichting: 80% volumegarantie (met een afwijking van ±20%)
Prijzen: Vast voor de eerste 12 maanden, en daarna geprijsd op basis van een index
Volumekortingen: op basis van niveaus met een korting voor elk hoger niveau
Voorbeeld van een LTA-prijsstructuur voor 520 Chain Links:
| Bestelhoeveelheid | Prijs per ketting | Minimale inzet | Variantie |
|---|---|---|---|
| 5.000 tot 7.499 | $68.50 | Geen verplichting | - |
| 7.500 tot 9.999 | $65.25 | 7,500 | - |
| 10.000 tot 14.999 | $62.80 | 10,000 | - |
| 15,000+ | $59.95 | 15,000 | ±15% |
4. Totale kostenanalyse inclusief verborgen kosten
De kosten zijn hoger dan de eenheidsprijs en moeten worden geanalyseerd.
Verpakkingskosten:
Grootverpakking kost 15 cent tot 25 cent voor een ketting (met minimale bescherming)
Retailverpakking kost 1,50 tot 3,00 (display-klaar met branding)
Specificeer de verpakking op basis van het beoogde eind-gebruik
Kwaliteitskosten:
Slechte kwaliteit bij een hoog defectpercentage=extra $2-$8 verwerkingskosten per ketting.
Gebruik van eenheidsprijs en defectpercentage-aangepaste prijs: eenheidsprijs ÷ (1 - defectpercentage)
Voorbeeld: $65 ketting, 2% defectpercentage=$65 ÷ 0.98=$66,33 (effectieve kosten)
Logistieke kosten:
Analyseer de kosten van volledige containerladingen (FCL) versus zendingen met minder dan containerladingen (LCL).
Een typische 20ft-container kan 8.000 tot 12.000 kettingen bevatten (grootte-afhankelijk)
Minimale bestelhoeveelheden worden geplaatst op basis van de economische aspecten van de containerlading
Pijnpunt 5: Hiaten in de technische ondersteuning en applicatie-engineering
Probleem
Uitdagingen die ontstaan door een gebrek aan adequate technische ondersteuning van leveranciers:
Het selecteren van ongeschikte kettingen voor een bepaalde toepassing
Slechte ontwerptechnische informatie
Onderontwikkelde ondersteuning voor problemen met betrekking tot storingen en probleemoplossing
Niet in staat kettingen te manipuleren voor specificatie en om de gewenste kosten of prestaties te bereiken
Oplossingsframing:
1. Evaluatie van de technische ondersteuning van leveranciers
Leveranciers beoordelen op technische ondersteuningsmogelijkheden:
| Capaciteitsgebied | Minimaal aanvaardbaar | Voorkeur | Hoe te evalueren |
|---|---|---|---|
| Toepassingstechniek | Basisrichtlijnen voor ketenselectie | Ontwerp op maat, FEA-applicatie | Analyseer monster |
| Technische documentatie | Productcatalogi, basisspecificaties | Technische bulletins, Belastingberekeningen, CAD-modellen | Kwaliteitsdocumentatiebeoordeling |
| Foutanalyse | Visueel inspectierapport | Oorzaakanalyse en metallurgische analyse | Analyseer het vorige rapport voor foutanalyse |
| Mogelijkheden testen | Trekproef volgens ISO 606 | Voer vermoeidheids-, slijtage- en omgevingstests uit | Facilitaire audit |
| Reactietijd | 3-5 werkdagen | 24-48 uur | Test door middel van onderzoek |
2. Het definiëren van technische partnerschapsstructuren
Driemaandelijkse technische beoordelingen:
Evalueer prestatiegegevens van applicaties
Beoordeel veranderende vereisten of een nieuw ontwerp
Bied de nieuwste branchegegevens en technologische vooruitgang
Documentgegevens voor kostenprestaties en verbetering
Gezamenlijke ontwikkelingsovereenkomsten:
Voor speciaal ontworpen kettingschakels en bepaalde gespecialiseerde toepassingen, bijvoorbeeld:
Documenteer technische doelstellingen en maatstaven voor succes
Ontwikkel een strategisch plan voor het delen van kosten en risico's
Neem IP-beschermingsclausules op
Definieer de projectduur met beoordelingsmijlpalen
3. Bouw interne technische competentie op
Ontwikkeling van trainingsprogramma's:
Basisprincipes ketentechnologie (alle inkoopmedewerkers)
Geavanceerde applicatie-engineering (technische inkoopspecialisten)
Basisprincipes van faalanalyse (kwaliteits- en engineeringteams)
Industriestandaarden en certificeringseisen
Ontwikkeling van hulpbronnen:
Interne technische bibliotheek met belangrijke normen (ISO 606, ANSI B29.1, JIS B1801)
Applicatiegidsen voor veelgebruikte apparatuurplatforms
Storingsmoduscatalogus met database met corrigerende maatregelen
Database met leveranciersprestaties en capaciteiten
Hoofdstuk 14: Opkomende technologieën en trends in de sector
Trend 1: Materiaalinnovatie en geavanceerde coatings
Huidige ontwikkelingen:
DLC-coatings (Diamond-zoals koolstof):
Wrijvingsreductie: 30-40% versus standaard kettingen
Slijtvastheid: 3-5x verbetering
Kostenpremie: 2,5-3,0x standaardkettingen
Toepassingen: krachtige-motorfietsen, racen
Marktacceptatie: Groeit in het premiumsegment (momenteel<5% of market)
Keramische composietpennen en bussen:
Hardheid: HRC 70-75 (vs. HRC 58-62 voor staal)
Temperatuurbestendigheid: effectief tot 800 graden F
Gewichtsreductie: 15-20% versus volledig stalen constructie
Kostenpremie: 3,5-4,5x standaardkettingen
Uitdagingen: broosheid, beperkt leveranciersbestand
Toepassingen: voornamelijk racen en extreme prestaties
Aankoopoverwegingen voor geavanceerde materialen:
Verifieer materiaalcertificeringen en testprotocollen
Beoordeel de productie-ervaring van leveranciers met geavanceerde materialen
Evalueer de totale levenscycluskosten, inclusief verlengde levensduur
Overweeg compatibiliteit met bestaande tandwielmaterialen
Beoordeel de beschikbaarheid en doorlooptijden (vaak 12-16 weken voor geavanceerde coatings)
Trend 2: Verbeteringen van het productieproces
Additive Manufacturing (3D-printen) voor prototypes:
Meeliften op het construeren van ontwerpen
Metalen (roestvrij, titanium) prototypes waarbij gebruik wordt gemaakt van sinteren, en polymeren zijn ook prima
Snelle iteraties en ontwerpbevestigingen, evenals verminderde risico's voor de tooling zijn enkele voordelen
Je bent hier twee tot vier weken mee bezig, in plaats van acht tot twaalf weken met traditioneel gereedschap
Prototyping kost tussen de $500 en $3.000, terwijl de tooling tijdens de productie tussen de $10.000 en $25.000 zal kosten.
Vanwege verschillende mechanische eigenschappen zullen de productievolumes nog steeds beperkt zijn
Geautomatiseerde optische inspectie (AOI):
Elke dimensie kan volledig worden geverifieerd en gecontroleerd zonder integraties
Oppervlakte-onvolkomenheden kunnen worden gevonden met een detectievermogen van meer dan 0,005 inch
30 tot 60 seconden is de inspectiesnelheid per kettingsamenstel
In tegenstelling tot de handmatige inspectie van 5 tot 8% is het percentage fout-positieve resultaten met behulp van AOI minder dan 2%
Elk inspectiesysteem kost tussen de $150.000 en $300.000
Voor fabrikanten met grote- volumes ligt de ROI tussen 18 en 30 maanden
Impact op inkoop
Vermindering van variatie en consistentie verbeterd
Er worden in realtime kwaliteitsgegevens verzameld om de prestaties van leveranciers te beoordelen
Voor gekwalificeerde leveranciers zijn de eisen voor inkomende inspecties verminderd
Inspectiegegevens en serienummers zijn gekoppeld met verbeterde
Trend 3: Digitale supply chain-integratie
Blockchain voor traceerbaarheid van de toeleveringsketen
Van grondstof tot eindgebruiker, de volledige herkomst van de kettingschakels blijft behouden
Het is aanzienlijk gemakkelijker om namaak te bestrijden, terugroepacties te beheren en de naleving van de regelgeving te handhaven
Dit zal in 2024 en 2025 bij grote OEM’s worden geïmplementeerd
Bij inkoop wordt de leveranciersverificatie verbeterd en de traceerbaarheid verbeterd
IoT-Voorraadbeheer ingeschakeld
Slimme bakken kunnen automatische nabestellingen activeren en het verbruik in realtime kan worden gemonitord
Dit helpt bij voorspellende analyses voor het voorspellen van de vraag
Geautomatiseerde aanvulling vindt plaats door integratie met leverancierssystemen
Digitale Twin-technologie:
Analyse van voorspellende modelketens voor virtuele herstructureringen voor verschillende scenario's
Optimalisatie van voorspellende onderhoudsplanning
Voorspelling van de levensduur afgeleid van realistische operationele parameters
Berekeningen voor de optimalisatie van specificatieontwerpen voor technische toepassingen
Trend 4: Duurzaamheid van sociale inkoop en milieuoverwegingen
Milieueffectrapportage:
Productie van kettingschakels CO2-voetafdruk 1/2 steekketting (voor 1.000 schakels)
Winning en verwerking van grondstoffen: 185 kilo CO2e
Productie: 47 kilo CO2e
Oppervlaktebehandeling, inclusief verzinken: 12 kilo CO2e
Verpakt en vervoerd: 8 kilo CO2e
Totaal:252 kilo CO2e voor elke 1.000 kettingschakels
Initiatieven voor duurzame inkoop:
1. Certificering van milieuleveranciers
ISO 14001 gecertificeerd voor milieumanagementsystemen op Nik-niveau
Doelstelling voor CO2-voetafdruk: Nauwkeurige rapportage van emissies en naleving van reductiedoelstellingen
'Afval-minder'-programma's voor het recyclen van organische en anorganische materialen
'Energiebewuste' programma's voor het minimaliseren van het operationele energieverbruik
2. Materialen
Staal met meer dan 40% gerecycled materiaal
3TG-rapportage conform zonder conflictmineralen
3. Verpakking
Geen plastic voor eenmalig-gebruik. Volledig verzonden met recyclebare en biologisch afbreekbare materialen
Geoptimaliseerd om emissies te minimaliseren (na volumeberekening naar doos)
"Alleen bestelling voor hoog volume" omgekeerde gesloten lus voor boxprogramma
4. Uitgebreide producentenverantwoordelijkheid
Recyclingketen voor eindelevensprogramma
Design ontleedt en recycleert materiaal voor terugnameprogramma's voor vervanging onder garantie
Closed loop manufacturing (versleten kettingen voor productieketens)
Inkoop-ROI uit duurzaamheid:
Reputatie-ROI voor duurzaam concurrentievoordeel op merkwaarde voor OEM-klanten
Voorbereiding op naleving van aanstaande wettelijke verzoeken voor de EU en Californië
Een grotere efficiëntie bij het terugdringen van afval komt in de vorm van bespaarde kosten
Risico's voor het milieu die worden veroorzaakt door gemiste verstoringen van toeleveringsketens
Hoofdstuk 15: Veelgestelde vragen
Productselectie en specificaties
Vraag 1: Hoe bepaal ik de juiste kettingmaat voor specifieke motorfietstoepassingen?
Het selecteren van de omvang van de keten gebeurt door het bepalen van drie primaire factoren.
1. Overdracht van kracht.Bepaal hoeveel vermogen (pk) wordt overgedragen en vergelijk dit vervolgens met de kettingcapaciteitsclassificaties in ANSI B29.1 of ISO 606. De treksterkte van de ketting moet een minimale veiligheidsfactor van 2,0 opleveren voor straattoepassingen en 1,8 voor racetoepassingen.
2. Beperkingen.Fysieke parameters van het bestaande (of nieuwe) kettingonderdeel door het meten of verifiëren van de tandwielspecificaties (steek, aantal tanden). De meest betrouwbare methode is om de steek te meten door tien kettingschakels te overspannen en vervolgens de uitkomst door 10 te delen voor de nauwkeurigheid.
3. Omgeving waarin de applicatie werkt.
Standaard straatgebruik: kettingen die niet zijn afgedicht of O--ringkettingen zijn acceptabel
Hoge kilometerstand of toeren: kettingen met O--ringafdichting voor een langere levensduur
Off-gebruik op de weg of op onverharde wegen: kettingen die niet-afgedicht zijn voor eenvoudiger onderhoud
Costal-gebruik of in gevaarlijke corrosiegevoelige gebieden: kettingen die zijn gemaakt van roestvrij staal of kettingen die zijn voorzien van zware- coatings van roestvrij staal
In het geval van vervangingstoepassingen is de eenvoudigste methode het gebruik van de methode van aanpassing aan de originele uitrustingsspecificatie, tenzij er sprake is van enkele prestatiewijzigingen. In het geval van nieuwe ontwerpen of gewijzigde fietsen worden de toepassingsingenieurs gecontacteerd door leveranciers, samen met het motorvermogen, het toerentalbereik en het beoogde gebruik.
Vraag 2: Wat is het echte- verschil tussen O--ring- en X--ringkettingen en welke moet ik specificeren?
Het verschil komt neer op de geometrie van de afdichting en de prestaties:
O-ringkettingen:
Afdichtingsontwerp: rond
Wrijving: hoger dan niet-afgedichte kettingen (2-3% vermogensverlies)
Afdichtingseffectiviteit: Redelijk behoud van smering
Levensduur: 2-2,5x niet-afgedichte kettingen
Kosten: +40-60% vergeleken met niet-verzegeld
Marktpositie: Veel gebruikt in straatmotorfietsen
X-ringkettingen:
Afdichtingsontwerp: X--vorm met 2 contactpunten per afdichting, waardoor het smeermiddel beter wordt vastgehouden
Wrijving: lager dan O--ringprestaties (1-1,5% vermogensverlies)
Effectiviteit van afdichting: Superieur vermogen om smering vast te houden vergeleken met O--ringen
Levensduur: 3-3,5x niet-afgedichte kettingen en 1,5x vergeleken met O-ringkettingen
Kosten: +70-100% vergeleken met niet-verzegeld en +15-25% vergeleken met O--ring
Marktpositie: Hogere X--ring is een primaire keuze voor prestatie- en toertoepassingen
Aanbevelingsadvies:Voor wagenparktoepassingen of toepassingen met een hoog-kilometrage bieden X-ringkettingen de beste waarde, ondanks de hogere kosten. O-Oringkettingen zijn een solide keuze voor kosten-gevoelige toepassingen met een gemiddelde kilometerstand (<8,000 miles per year). Non-sealed chains should only be considered for racing where weight is the primary concern, or in off-road applications that require frequent cleaning.
Vraag 3: Is het mogelijk om kettingen van verschillende fabrikanten uit te wisselen, aangezien ze dezelfde maataanduiding hebben?
In principe wel, met enkele belangrijke kanttekeningen:
Groot:Alle kettingen die voldoen aan ISO 606 of ANSI B29.1 voor dezelfde maataanduiding (bijvoorbeeld 520, 530) zullen, met standaardtoleranties, een identieke steek, roldiameter en breedte hebben binnen en tussen de normen. Ze passen allemaal mechanisch op dezelfde tandwielen.
Kwaliteits- en prestatievariaties:Zelfs met dimensionale uitlijning zijn er nog steeds grote verschillen:
| Ondersteunde reden | Invloed |
|---|---|
| Plaatdikte: ±10% | Sterkte aangetast |
| Warmtebehandeling | Levensduur beïnvloed |
| Oppervlakteafwerking | Wrijving en slijtage beïnvloed |
| Afdichtingskwaliteit (voor afgedichte kettingen) | Het behoud van smeermiddel is aangetast |
Beste praktijk bij inkoop:
Hoewel noodvervanging wordt aangemoedigd, mag u niet vaak van leverancier wisselen.
Kwaliteitsconsistentie: geef minder uit en blijf bij voorspelbare leveranciers
Gevolgen voor de garantie: Verschillende garantieclaims bij verschillende fabrikanten
Inventaris: Functioneel vergelijkbare onderdelen leiden tot meerdere onderdeelnummers
Q4. Hoe converteer ik de specificaties van de kettinglengte tussen het aantal schakels en lineaire metingen?
Bepaal het type keten dat wordt gebruikt om de juiste formule vast te stellen.
Links naar lengte:Lengte (inch)=Aantal links × Hoogte (inch)Lengte tot koppelingen:Aantal links=Lengte (inch) ÷ Hoogte (inch)
Veel voorkomende toonhoogteconversies:
1/4 inch kettingschakels: 48 schakels per voet
3/8 inch (maat 35): 32 schakels per voet
1/2 inch: 24 schakels per voet
5/8 inch (520, 525, 530): 19,2 schakels per voet
3/4 inch (630): 16 schakels per voet
Praktisch toepassingsvoorbeeld:Ik moet 150 meter ketting van maat 50 (5/8" steek) uit de inventaris bestellen:
150 meter x 19,2 links=500 x 19.2=9.600 links
In kettingsamenstellen van 110 schakels: 9.600 ÷ 110=87.3 kettingen, dus 88 kettingen
Totaal kettingschakels: 88 kettingen × 110 schakels=9,680 schakels (overschot van 80 schakels is acceptabel)
Om kettingschakels om te rekenen naar meters, vermenigvuldigt u met voet 0,3048 of gebruikt u de steek in millimeters, en voert u de berekening rechtstreeks uit.
Vraag 5: Welke kwaliteitscertificeringen moet ik vragen aan leveranciers van kettingschakels?
Bouw verhoogde kwalificatieniveaus op basis van belangrijkheid:
Niveau 1 - Basisvereisten (alle leveranciers):
Gecertificeerd ISO 9001:2015 in kwaliteitsmanagementsysteem
Voor dimensionale specificaties moet u voldoen aan ISO 606 of ANSI B29.1
Voor de chemische samenstelling van staal - materiaalcertificeringen (walstestcertificaten)
Rapportage over afmetingen voor elke productiebatch
Niveau 2 - Original Equipment Manufacturer en essentiële toepassingen:
IATF 16949 in kwaliteitsmanagementsysteem voor de automobielsector
Documentatie over het goedkeuringsproces voor productieonderdelen (PPAP).
Eerste artikelinspectierapporten (FAIR) volgens AS9102
FMEA en controleplannen van het proces
Controle van meetsysteemanalyse (MSA) en Gage R&R<10%
Procesbeheersing (SPC) waarbij Cpk groter dan of gelijk aan 1,67 is op kritische kenmerken
Niveau 3 - Race- en geavanceerde applicaties:
Traceerbaar naar de betreffende Heat Lot
Rapporten over metallurgische tests (microstructuur, hardheidsprofielen)
Vermoeidheidstesten van bepaalde toepassingsvereisten
Trekproeven met rek- en rekmeting
Eikencertificeringen (speciaal proces: warmtebehandeling, beplating en coatings)
Auditverificatie- Verificatie van de verstrekte certificaten moet worden uitgevoerd via audits op locatie of via gecontroleerde derde partijen. Let op: leveranciers die certificaten verstrekken zonder auditbewijs, of nummerregistratie die niet traceerbaar is, moeten worden vermeden.
Vragen over sourcing en leveranciersbeheer
Vraag 6: Waar moet ik ketenschakels, binnenlandse of internationale leveranciers, vandaan halen?
De beste sourcingstrategie is afhankelijk van verschillende overwegingen
Voordelen van binnenlandse inkoop:
De doorlooptijden zijn korter, gemiddeld 2-4 weken, in vergelijking met 8-12 weken voor internationale sourcing
Leveranciersbeoordelingsaudits en kwaliteitscontrole zijn eenvoudiger
Logistiek is zuiniger en veel minder ingewikkeld
Er zijn geen douanebeperkingen, invoerrechten of vertragingen bij de inklaring
Communicatie- en tijdzoneverschillen zijn minder een probleem
Er is een betere bescherming van intellectueel eigendom
De meeste leveranciers hebben lagere minimale bestelhoeveelheden
Voordelen van internationale inkoop:
De eenheden zijn veel goedkoper, tussen 30-50% minder voor fabrikanten in Azië
Er zijn gespecialiseerde productiediensten beschikbaar
Er is een grotere mogelijkheid om in grote volumes te produceren
Voor bepaalde soorten ketens zijn er experts beschikbaar
Aanbevolen strategie:Hanteer een gemengde strategie:
Primaire binnenlandse leveranciers:Kritieke snel-bewegende items, primaire bron; noodreservevoorziening
Secundaire internationale leveranciers:Secundaire bron voor artikelen met een hoog-volume en lage-kosten met een voorspelbare vraag
Risicobeperkende factoren:
Voor onderdelen die meer dan 5% van de kosten van verkochte goederen (COGS) vertegenwoordigen, dient u een dubbele-bron te hanteren met een verdeling van 60/40 of 70/30
Voor artikelen met een vraagvariabiliteit van meer dan 30% kunt u binnenlandse leveranciers gebruiken voor flexibelere toeleveringsketens
Voor speciale artikelen met een hoge-waarde moet u de nadruk leggen op kwaliteit en technische ondersteuning in plaats van op een lage prijs
Vraag 7: Hoe kan ik nieuwe leveranciers van kettingschakels beoordelen zonder kwaliteitsproblemen?
Volg een kwalificatieproces dat gestructureerd en georganiseerd is:
Fase 1: Desktopevaluatie (2-3 weken)
Het bedrijfsprofiel en de documentatie waarin de mogelijkheden worden beschreven, moeten worden opgevraagd
Controleer alle certificeringen, inclusief ISO 9001 en andere die relevant zijn voor het bedrijf
Controleer de referenties bij huidige klanten met vergelijkbare toepassingen
Beoordeel de financiële stabiliteit van het bedrijf en bekijk het D&B-rapport
Beoordeel de technische mogelijkheden en bekijk de uitrustingslijst
Fase 2: Voorbeeldevaluatie (4-6 weken):
Verzoek om de aankoop van 100-500 links voor de belangrijkste specificaties
Voer een dimensionale inspectie uit om de specificaties te verifiëren
Vul het trekproefrapport in en controleer of de beweringen over sterkte geldig zijn
Beoordeel de kwaliteit van de verpakking en bijbehorende documenten
Beoordeel de vergelijkende basisdocumenten van de huidige leverancier
Fase 3: On-audit op locatie uitvoeren (1 week)
Voer een audit uit van de faciliteiten van het bedrijf en gebruik de vastgestelde checklist
Beoordeel de kwaliteitscontrole en de systemen die bij de productie worden gebruikt
Beoordeel de systemen op herstel en controleer waar ze de controle verliezen
Beoordeel de technische vaardigheden en de technische ondersteuning die zij bieden
Bevraag de kwaliteits- en productiemanagers
Fase 4: Uitvoering van de pilotproductie (2-3 maanden)
Plaats de inkooporders voor de eerste 10-20 procent van het verwachte volume
Voer de uitgebreide inspectie en pilotcheck uit voor de binnenkomsten 100%
Evalueer de statistieken over de kwaliteit en controleer de defectpercentages
Beoordeel de prestaties op het gebied van de levering en de communicatie over de materialen
Voer de benodigde veldtesten uit
Fase 5: Volledige kwalificatie uitvoeren (na succesvolle pilot)
Werk de volledige lijst met goedgekeurde leveranciers bij
Stel een nieuwe routine in om het productie- en leveringsdocument te controleren en voeg de PPAP toe
Stel de verwachte statistieken voor kwaliteit en levering in en definieer deze
Stel procedures in voor frequente prestatiestatistieken
Criteria voor diskwalificatie (onmiddellijke verwijdering):
De certificeringen controleerden niet alle kritische punten. Als de documenten niet op tijd worden ontvangen, verandert er niets.
Vraag 8: Wat zijn de verwachte levertijden voor de verschillende soorten kettingschakelbestellingen?
De levertijd kan sterk variëren, onder meer door het type kettingschakel dat wordt besteld:
Standaard catalogusartikelen (voorraadketens):
Binnenlandse leveranciers 1–3 weken
Internationale leveranciers 6–10 weken
Kousdistributeurs 1–5 dagen
Gewijzigde standaardartikelen (speciale lengtes, afdichtingstypes):
Binnenlandse leveranciers 3–5 weken
Internationale leveranciers 8–12 weken
Aangepaste kettingschakels:
Met bestaand gereedschap 6–8 weken
Nieuwe gereedschappen vereist 12-16 weken (inclusief ontwerp, productie en testen van gereedschappen)
Gespecialiseerde materialen: extra 4-8 weken voor materiaalinkoop
Doorlooptijdfactoren:
Speciale coatings of oppervlaktebehandelingen: 2-4 weken
Langere testvereisten: 1-3 weken
Seizoenen met veel vraag (bijvoorbeeld lente, voor motorfietsen): stijging van 20-30%
Tekorten of verstoringen in de supply chain: de doorlooptijd verdubbelt of varieert drastisch
Strategieën voor het verkorten van de doorlooptijd:
Veiligheidsvoorraden van cruciale en kritische materialen en componenten
Raambestellingen met geplande releases
Vraag 9: Wat zijn de betalingsvoorwaarden voor leveranciers van kettingschakels?
Bij de betalingsvoorwaarden moet rekening worden gehouden met de kosten van cashflowbeheer, samen met de impact op de relatie met de leverancier:
Standaardvoorwaarden per fase in de leveranciersrelatie
Nieuwe leveranciers (eerste 6-12 maanden):
Aangepaste bestellingen: 50% aanbetaling en saldo 50% (vóór verzending)
Aangepaste bestellingen (voor standaard catalogusartikelen): Voorlopige voltooiing van de bestelling/vervulling verwacht (eerste): 30 kalenderdagen
Geaccepteerde internationale ordertransacties (uitgegeven kredietbrief): Laat het krediet $ zijn... Bestellingen van meer dan $ 15.000
Beoordeelde reden: Meet het risico terwijl a
Aankoopgids voor motorfietskettingschakels
Betalingsvoorwaarden
Beoordeelde reden
Meet het risico terwijl er een bewijs van bewezen levering van artikelen wordt opgebouwd.
Gevestigde (goede prestatiegeschiedenis) leveranciers
Uitstaande bestellingen (netto) gedurende 45 dagen:$... genoemde periode.
2/10 Netto -70/45 regel(2% korting indien gedurende een periode van 10 dagen) - optimale aanbeveling
60 dagen orderverwerking(voor supergevestigde, stabiele partners)
Beoordeelde reden:Gedurende de voorziene periode zal een optimistische benaderingsplanning voor voorschotten worden uitgevoerd.
Strategische partners (dominant, verhoogd volume)
60-90 dagen betalingsoptie X Wettelijk toegestaan
Juridisch ontworpen betalingsconsignatie/leveranciersbetaling op uitgebreide set bronnen
Gecontracteerd volume van kwartaalbetalingen instellen
Beoordeelde reden:Gedurende deze periode blijft de maximale waarde van het werkkapitaal behouden.
Betalingsprocedures voor internationale bestellingen
Bestellingen van meer dan $ 10.000,00:Overboeking + 30% aanbetalingsbonus + 70% betaling verschuldigd vóór levering.
Bestellingen via overboeking + kredietbrief + 30 daglimiet:Bestellingen tussen $ 10,000 - $ 100.000,00
Bestellingen onder $ 100.000:Contant geld + potentieel pact met uitleg van de bankvoorwaarden.
Omstandigheden die een uitblijven van betaling rechtvaardigen vanwege beschermende maatregelen:
Onder dergelijke omstandigheden is er sprake van een maximaal risico, betalingsoptie is de enige beschikbare oplossing en Letter of Credit.
Kwaliteits- en technische vragen
Vraag 10: Wat zijn de meest voorkomende redenen voor het falen van kettingschakels op een motorfiets en hoe kan ik deze elimineren door middel van inkoopspecificaties?
Absoluut met Failure Mode 1, neem Plate Fatigue Cracking (35% van de mislukkingen), heeft het alleen financiële zin als is vastgesteld dat het voor het algemeen belang zal worden ondernomen.
Storingsmodus 1: Scheuren door plaatvermoeidheid (35% van de storingen)
Oorzaak:De wisselende spanningen overschrijden de vermoeidheidslimiet van het materiaal.
Symptomen:Ontwikkeling van scheuren en daaropvolgende breuken van de plaat.
Preventie door inkoop:
Vermoeidheidstesten verplichten voor alle hoogwaardige- toepassingen.
Bevestig dat de warmtebehandeling de perfecte kastdiepte van 0,020-0,035 inch bereikt.
Bevestig dat de behandeling de gewenste restspanningen op het oppervlak bereikt voor toepassingen met hoge spanning.
Pas shotpeening toe voor andere- toepassingen met hoge spanning.
Storingsmodus 2: Slijtage van pennen/bussen (30% van de storingen)
Oorzaak:Gebrek aan smering samen met agressieve slijtage en onvoldoende hardheid.
Symptomen:Lawaai en ongecontroleerde snelheidsveranderingen met verlies van controle.
Preventie door inkoop:
Gebruik voor ernstige slijtage en agressieve omgevingen de DLC of vergelijkbare coatings.
Zorg voor afgedichte kettingconfiguraties in alle vuile omgevingen.
Controleer de speling tussen de pen en de bus om er zeker van te zijn dat deze 0,0005-0,0015 inch bedraagt.
Gebruik voor hoge controle en herhaalbaarheid precisiegeslepen pennen met een oppervlakteafwerking van 16 micro-inch Ra.
Storingsmodus 3: Slijtage van rollen/bussen (20% van de storingen)
Oorzaak:Onjuiste smering of het tandwiel is niet gehard.
Symptomen:Lawaai, slijtage en tranen op onverwachte plekken, samen met verlies van controle.
Preventie door inkoop:
Geef een minimale hardheid op van 58-62 Roze HRC.
Controleer de speling tussen de rollen en de bussen op een standaardafstand van 0,001-0,003 inch.
Gebruik afgedichte constructies om verontreinigingen te elimineren.
Faalmodus 4: verslechtering van de afdichting (10% van de defecten aan de afgedichte ketting)
Oorzaak:Overmatige hitte, blootstelling aan chemicaliën of incompatibele smeermiddelen
Symptomen:Vetverlies, verhoogde slijtage, roestvorming
Preventie door inkoop:
Geautomatiseerde vervulling van de volgende vereisten:
Bevestig met de bedrijfstemperatuurlimiet (OTL) en bevestig dat het afdichtingsbereik buiten het bevestigde bereik gaat
High Temperature Vitons (HTV) seals over greter than (>) 250 (ᵒ)F
Chemisch bestendige (CR) polyurethaan (PU) afdichtingen
Krijg toegang tot gegevens over de statische drukafdichtingskracht onder de volgende omstandigheden:
Overmatig aandraaien van de afdichtingen (onder) veroorzaakt wrijving en (over) lekkage van afdichtingen kan optreden
Goedgekeurde verouderingsanalyse onder de omstandigheden van verzegelde materialen
Storingsmodus 5: Corrosie (5% van de storingen)
Oorzaak:Het onderdeel is niet beschermd tegen corrosie in de actieve corrosiezones
Symptomen:Uitwendige roest, putjes in het oppervlak en later het volledige verlies van structuur
Preventie door inkoop:
Door xid-conditietests te leveren, bieden we N25 (25 eenheden) N4-kettingschakels als roestvrij staal in maritieme en kustomstandigheden (ingediend)
Specificeer verbetering van de beplating
Zink-vernikkeld (5:10) van gewoon zink en superieur wat betreft corrosie (5-10)
250 uur vertraging voor rode roest volgens ASTM, minimaal ingediend onder test B117
Vraag 11: Hoe controleer ik de treksterkte van de ketting?
A: Pas de volgende verificatie toe:
Niveau 1: Cov e-certificaat ophalen
Verkrijg de CeC met sterktedocumenten voor conformiteitscertificaat, beschermd tegen TX-monitoring
Bewijs het gebruik van een techniek die voldoet aan ISO 606 Ninja of gezond B29.1 (gedateerd)
Bekrachtiging voor een telling van 1,25 documenten die door de catalogus werden beoordeeld
Samen het perspectief van de wereldbol bekijken met een bevolkingsaantal van minimaal 1, actief lot (winst)
Niveau 2: Getuigentesten (nieuwe leveranciers of kritieke toepassingen)
Bezoek de locatie van de leverancier om getuige te zijn van trekproeven.
Controleer de kalibratie van de testapparatuur (binnen 12 maanden).
Wees getuige van het monsterselectieproces (willekeurige selectie uit de productie).
Registreer de testconfiguratie en test de breukbelasting.
Catalogusspecificaties voor fotografische vergelijking en bewijsmateriaal.
Niveau 3: Verificatie door derden- (applicaties met hoog-risico)
Stuur monsters naar een testlaboratorium voor onafhankelijke beoordeling.
Laboratorium: Element Materials Technology, SGS, Intertek, enz.
Testkosten: $ 250- $ 500/monster.
Vraag een compleet testrapport aan inclusief:
Ultieme treksterkte (breukbelasting).
Rek bij breuk (geeft ductiliteit aan).
Bezwijkgebied (moet een pin of plaat zijn, geen las).
Foto's van het mislukte monster.
Niveau 4: Inkomende inspectietests (periodieke verificatie)
Willekeurige selectie van kettingen uit binnenkomende zendingen voor vernietigingstests.
Voorkomen: 1 voor elke 10.000 ketens of driemaandelijks, afhankelijk van wat het meest voorkomt.
Gebruik interne trekproefapparatuur en/of een laboratorium van derden-.
De resultaten moeten worden vastgelegd en opgenomen in de kwaliteitsdatabase van de leverancier.
Bewaar alle resultaten<95% of specifications for immediate action.
Best practices testen
Test volledige kettingassemblages, in plaats van scheidbare componenten.
Laad alles volgens de test- en zijlaadinrichtingen.
Breng de lading op volle schaal op een zachte en duurzame snelheid (aanbevolen 1.000-2.000 lbs/min).
Registreer en archiveer alle testomstandigheden ter ondersteuning van de test (temperatuur, vochtigheid).
Bewaar bewijsstukken van monsters ter referentie gedurende maximaal 12 maanden.
Waarschuwingssignalen van onvoldoende kracht
Storingsbelasting < 110% werkbelasting.
Minimale rek (minder dan drie procent) en brosse breuk.
In tegenstelling tot de basismaterialen waarbij de lasnaden of verbindingen het eerst breken.
Aanzienlijke variatie (meer dan tien procent standaardafwijking) tussen testmonsters.
Q12: Let op het verschil tussen kettingschakels met hulpstukken en standaard rollenketting. Wanneer zou ik ze nodig hebben?
A: Bevestigingsframes of framekettingen met en zonder accessoires. Degenen met accessoires hebben platen die veel langer zijn.
Technische verschillen
Standaard rollenketting:
Elke ketting heeft een enkele ketting over de gehele lengte van de ketting, waarbij platen en schakels de ketting vormen.
Een keten is de kracht die wordt overgedragen en die als primair element hooggepositioneerd is binnen een reeks ketens.
Een plaat die deel uitmaakt van een boring is geminimaliseerd om de ketting veel lichter te maken.
Bevestigingskettingschakels:
Platen die op kettingen worden verlengd, waarbij elke alternatieve schakel een specifiek gecentreerd patroon vormt.
Soorten bevestiging: Enkele gleuf aan één verlengde plaat aan de buitenkant, zoals in K-1. K-2 heeft een enkele sleuf met twee buitenzijden op een van de K-2-takken. A-1 heeft een binnenplaat op één. A-2 heeft twee platen erin.
Vijftien tot veertig procent gewichtstoename ten opzichte van een standaardketting.
De kosten bedragen tussen standaardketens twintig-vijf tot zestig procent.
Motortoepassingen (beperkt maar belangrijk)
Transportsystemen:
Assemblagelijnen voor motorfietsen.
Motoronderdelen in productiefaciliteiten.
Motordragers of armaturen.
Motorliften en serviceapparatuur.
Testapparatuur voor rollenbanken.
Speciale uitrusting.
Aangepaste transmissietoepassingen:
Aftermarket-aanpassingen.
Speciale motorfietsen.
Trike-ombouwsets.
Hulpaandrijfsystemen (compressoren en dynamo's).
Overwegingen bij aanschaf
De tijd die normaal gesproken nodig is voor een productie op maat is meestal 6 tot 10 weken, langer dan gemiddeld.
Geplaatste bestellingen resulteren doorgaans in hogere aankoophoeveelheden, geschat op 500 tot 1.000 links.
Ondersteuning bij engineering is essentieel bij het definiëren van de juiste aanbouwdetails.
Dezelfde steek- en roldiameter behoudt de compatibiliteit met standaard tandwielen.
Doe dit bij het toekennen van specificaties alleen als er een functionele eis is aan bevestigingspunten. Omdat er qua gewicht en kosten geen toegevoegde waarde is, mag u niet hetzelfde doen voor standaard motoraandrijvingen.
Vraag 13: Zijn er motorfietstoepassingen voor kettingschakels van kunststof?
A: Er zijn zeer weinig toepassingen van kunststof kettingschakels die nuttig zijn voor motorfietsen:
Materiaaleigenschappen
Materialen:Acetaal (Delrin), polyethyleen, polypropyleen, nylon
Treksterkte:Typisch 300-800 lbs (voor stalen motorkettingen: 7,000+ lbs)
Temperatuurlimiet:180-220 graden F (niet genoeg voor motorritten)
Slijtvastheid:Laag, voor situaties met hoge- belasting
Corrosiebestendigheid:Uitstekend (belangrijkste voordeel)
Toepassingen met betrekking tot motorfietsen
Gepast:
Stands voor motorfietstentoonstellingen (esthetisch, niet functioneel)
Wassystemen voor motorfietsen (verplicht)
Apparatuur in serviceafdelingen van dealers (lichte liften, transportbanden voor onderdelen)
Accessoires voor motorfietsen (lichte uitvoering)
Elektrische motorfietsen voor kinderen (motoren van 50 W en minder)
Niet geschikt:
Primaire aandrijfketting (krachtoverbrenging)
Distributiekettingen in motoren
Alles boven de 100 lbs, of meer dan 100 RPM
Alles boven 180 graden F
Aankoopnota
Als er instructies zijn voor een plastic ketting voor kinderen, zorg er dan voor dat deze bedoeld is voor toepassingen met een zeer laag vermogen (fietsen met kettingaandrijving, speelgoedmotorfietsen). Voor alle andere gemotoriseerde toepassingen die meer dan 50 W verbruiken, zelfs als het een kindermotorfiets- is, raden we een metalen ketting aan.
Kostenvergelijking
Plastic ketting: $ 8- $ 25 per 10 voet
Standaard motorfietsketting: $ 50- $ 120 per 120 schakels 520 (ongeveer 6,25 ft)
Bij elke serieuze toepassing waarbij het draagvermogen van belang is, zijn metalen kettingen zuiniger.
Kostenoptimalisatie en waardevragen
Vraag 14: Hoe kan ik de totale eigendomskosten voor de aanschaf van kettingschakels verlagen zonder kwaliteitsverlies?
Pas deze benaderingen toe:
Strategie 1: Lagere voorraadkosten
Analyse van de huidige toestand:
Vind de huidige keteninventaris en de waarde van elke voorraad-bewaareenheid.
Bereken jaarlijks het aantal keren dat de inventaris wordt gebruikt (gebruik gedeeld door de inventaris) en bepaal de inventaris voor de beurten.
Analyseer welke artikelen de meeste tijd op voorraad zijn (beurten zijn<2 years).
Acties voor optimalisatie:
Stroomlijn het proces van het behouden en ondersteunen van de waarde. Selecteer meer dan 2-3 leveranciers.
Voorraadartikelen met meer dan 4 beurten per jaar en op-bestelling voor artikelen met minder dan 4 beurten per jaar.
Voer bijvoorbeeld consignatie uit voor de artikelen in de categorie met hoog volume die meer dan 10.000 stuks per jaar bedragen.
Verwachte impact:
De voorraad is met 20-35% verlaagd zonder verslechtering van het serviceniveau
$18.000-25.000 per 100.000 eenheden stijgt met 18-25 pond transportkosten.
Onderhandel over het behoud van volumeaggregatie.
Strategie 2: Volumeconsolidatie
Basislijn:
Maandelijkse bestellingen: 1.000 kettingen
Prijs per eenheid ketting: $ 68,50
Jaarlijkse kosten: $ 822.000
Geoptimaliseerd:
Verschillende bestellingen per drieduizend ketens zijn een kwart gelijk aan twaalfduizend ketens in een jaar.
Volumekorting: $ 62,80 per ketting.
Jaarlijkse kosten: $ 753.600
Besparingen: $68.400 (8,3%)
Andere voordelen:
Lagere transactiekosten (minder PO's met 75%)
Lagere totale vrachtkosten
Verminderde complexiteit in leveranciersrelaties
Strategie 3: Analyse van levenscycluskosten
Evalueer opties die hoger zijn dan de eerst vermelde prijs:
| Kettingtype | Initiële kosten | Levensduur | Onderhoudskosten | Werk | Smeermiddelen | Totale kosten | Kosten per mijl |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Standaard niet verzegeld | $58 | 14.000 mijl | $180 | $45 | - | $283 | $0.0202 |
| O-ring verzegeld | $98 | 26.000 mijl | $72 | $18 | - | $188 | $0.0072 |
| X-ring verzegeld | $125 | 32.000 mijl | $52 | $12 | - | $189 | $0.0059 |
Beslissing genomen:de x-ring heeft, ongeacht het feit dat hij 115% duurder is, de laagste levenscycluskosten.
Strategie 4: Leveranciers integreren met focus op waardecreatie
Elementen van samenwerking:
Focus op vraagoptimalisatie door het delen van noodzakelijke informatie voor een betere planning.
Neem samen deel aan kosten- en prestatieverbeteringsprogramma's, waaronder kwaliteitsverbetering.
Maak afspraken die ervoor zorgen dat kostenbesparingen worden gedeeld.
Verbeter de kwaliteit en processen door gezamenlijke investeringen.
Voorbeeldwinst-Deelstructuur:
Basislijn: Momenteel $65,00 per ketting en 20.000 kettingen per jaar.
Verbeterproject: Leverancier implementeert geautomatiseerde inspectie waardoor defecten met 60% worden verminderd.
Resultaat: verlaagt uw inspectiekosten met €24.000 per jaar.
Winst-aandeel: 50/50 besparingsverdeling, wat neerkomt op $ 12.000 per jaar voor de leverancier.
Voordeel op lange- termijn: verbeterde kwaliteit en relatie.
Strategie 5: Ontkoppeling en maatwerk
Concept:Bewaar de voorraad van generieke componenten en pas deze later aan.
Toepassing op kettingen:
Bulkkettingen worden met de voet gevuld in gangbare steekplaatsen.
Schakels worden op lengte gesneden en geïnstalleerd op bestelling van de klant.
De totale investering in voorraadreductie bedraagt 30-40%.
Verbetert de nauwkeurigheid van de prognoses van de verhoudingen tussen voorraad en vraag (vraag naar kettinglengte versus specifieke steek).
Vereisten:
Investering in gereedschap (breek- en klinknagelketting): $ 500-2.000.
Opleiding kettingmontage.
Inventarisatie van master- en offset-verbindingsschakels.
Kwaliteitsborging voor kettingmontage.
Vraag 15: Wat zijn de verborgen kosten bij de acquisitie van leveranciers van schakels?
Veel kosten die verder gaan dan de eenheidsprijs hebben een grote invloed op de TCO.
Verborgen kostencategorie 1: Kwaliteitskosten
Inkomende inspectie:
Precisiekosten verwijderen: $ 4,5 tot 5,5 per offerte per zending inclusief 2,5% toeslag.
$ 1,5 per offerteverwerkingskosten.
Vrachtberekening:
FCL*: $0,80-$1,50 per ketting.
Binnenlandse vrachtwagenvracht: $ 1,20-$ 2,80 per ketting.
LCL*: $3,50-$6,50 per ketting.
Door middel van training kunnen we de omzettijd met 60% tot 70% verminderen.
Arbeid ontvangen:$ 25-$ 45 per verzending.
Betaalbare organisatie:$ 15-$ 35 per verzending.
Verborgen kostencategorie 2: Administratieve kosten
Opladen per SKU:$ 500 - $ 1.500 per jaar.
Factuurverwerking en betaling: 10-20 minuten per factuur
Actieve leverancierscommunicatie: 1-3 uur per maand per leverancier
Strategie: Het leveranciersbestand per leverancier verkleinen voor minimale administratieve werklast
Verborgen kostencategorie 3: technische ondersteuning
Nieuwe applicatiespecificatie: 4-12 uur per nieuwe applicatie
Storingsanalyse: 6-20 uur per incident
Speciale leveranciersbijeenkomsten: 2-4 uur per kwartaal
Wijzigingsdocumentatie en controle: Continu
Verborgen kostencategorie 4: Risico- en verstoringskosten
Onderbreking van de levering:
Productieverlies: $ 1.000-10.000 per uur
Spoedorder: 50-200% van de oorspronkelijke kosten
Te late betaling: Contractuele boete
Mitigatie: kritische veiligheidsvoorraad uit twee bronnen
Kwaliteitsontsnappingen (defecten die klanten bereiken):
Garantieclaims: 3-10x productkosten
Servicebezoeken: $ 150-500
Bedrijfsverlies en klantontevredenheid: niet te meten
Preventie: Inkomende inspectie (nieuwe leverancier)
Valutaschommelingen:
Hedgingkosten: 1-3% van de transactie
Mitigatie: Contracten met een vaste prijs in USD, diverse leveranciers van natuurlijke hedging
Verborgen kostenvoorbeeld
Supply Chain-link: $500,000
Kwaliteit: $ 15.000
Logistiek: $ 35.000
Administratief: $ 12.000
Risico (verstoring, valuta): $8.000
Totaal: $70.000 verborgen kosten of 14% van de aankoopprijs
Actie:bereken de totale verborgen kosten tot de eenheidsprijs om de kosten te bepalen. Een . 10% hoger aanbod van de leverancier is financieel voordeliger.
Implementatieroutekaart: bouwen van een geoptimaliseerd inkoopsysteem voor kettingschakels
Fase 1: Beoordeling en baseline (week 1-4)
Week 1-2: Analyse van de huidige toestand
Gegevensverzameling:
Verzamel alle actieve kettingschakel-SKU's in de inventaris
Verzamel de laatste 2 jaar aankoopgeschiedenis
Maak een lijst van de actieve leveranciers en hun geleverde goederen
Analyseer de uitgaven per filter (leverancier, SKU, applicatie)
Controleer de kwaliteitshistorie (defecten, garantie, storingen)
Resultaten:
Rapporten van uitgavenanalyses die een Pareto-verdeling illustreren
Leveranciersscorekaart met belangrijke prestatie-indicatoren
SKU-rationalisatiekandidaten
Kwaliteitskostenanalyse die de impact van defecten laat zien
Week 3-4: Definitie van vereisten
Cross-functionele workshop:
WHO:Inkoop, engineering, kwaliteit, exploitatie, onderhoud
Tijd:2 dagen
Doelen:
Kritische toepassingsspecificaties voor kettingschakels
Definieer de vereiste kwaliteit en prestaties
Pijnpunten van het huidige inkoopproces
Geef prioriteit aan verbetermogelijkheden
Resultaten:
Kwaliteits-, specificatie- en testdocumenten.
Gedefinieerde criteria voor leverancierskwalificatie.
Fase 2: Evaluatie en selectie van leveranciers (week 5-12)
Week 5-6: Informatieverzoek (RFI)
RFI-inhoud:
Bedrijfsoverzicht en wat ze kunnen produceren.
Systeemgecertificeerde kwaliteitsdocumenten.
Overzicht van productiecapaciteit en tijdschema's.
Patronen voor technische bijstand in de sector.
Prijzen (tarief 1-5, betalingsvoorwaarden).
Getuigenissen van collega-klanten.
Verdeling:
8-12 potentiële leveranciers.
2 weken om te reageren, 4-6 kandidaten.
Weken 7-9: Evaluatie van voorbeelden en desktopaudit
Voorbeeldtaken:
Voor elke leverancier die aan de criteria voldoet, plaatst u 3 tot 5 belangrijke bestelartikelen
Volume: 100-200 kettingen per type
Gedetailleerde inkomende inspectie:
Dimensionale verificatie (steek, roldiameter, breedte, dikte)
Steekproeven en visuele analyse (1 per type)
Vakmanschap visuele inspectie
Documentatieanalyse (certificaten, verpakking, markering)
Desktop-audit:
Auditprocedure en kwaliteitshandleidingen
Bevestig de geldigheid van het certificaat (ISO 9001 en andere)
Beoordeel en evalueer het bewijsmateriaal van sponsorklanten
Voer een gepaste financiële zorgvuldigheid uit
Week 10-12: Onderhandelingen en audits ter plaatse
Leveranciersaudits:
Bezoek de top 3-4 kandidaten om de voorbeeldresultaten te bekijken.
Voer audits uit van de faciliteit en voer een geïntegreerde beoordeling van de systemen uit.
Evalueer sleutelpersoneel.
Beoordeel persoonlijk de mogelijkheden van de fabrikanten.
Contractonderhandelingen:
Bepaal de prijs en onderhandel over de voorwaarden.
Stel de kwaliteit en de meetnormen vast.
Definieer de verwachte levering en het serviceniveau.
Stel de volumegaranties en de bijbehorende kortingen in.
Resultaten:
Goedgekeurde leverancierslijst 2-3 leveranciers per categorie.
Onderhandelde leveringsovereenkomsten.
Onboarding-documentatie voor leveranciers.
Fase 3: Implementatie en transitie (week 13-24)
Week 13-16: Proefproductiefase
Eerste bestellingen:
Plaats bestellingen tegen 20-30% van het verwachte volume/bestelwaarde.
Tijdens de pilot de inkomende inspectie met 100% verhoogd.
Wekelijkse leverancierscommunicatie en feedback.
Houd de documentatie van de prestatiestatistieken nauwlettend in de gaten.
Kwaliteitsbewaking:
Bewaak het aantal defecten en specificaties van leveranciers.
Bewaken van de kwaliteit van de leveringsprestaties.
Evalueer de communicatie en het reactievermogen.
Voer indien nodig veldtesten uit.
Week 17-20: Standaardisatie van het proces
Documentatie creatie:
Standaard operationele procedure voor de ketenschakel voor inkoop.
Inspectieprocessen en acceptatiecriteria.
Leveranciersbeheerprocessen.
Processen voor het oplossen en escaleren van problemen.
Opleiding:
Train de inkoopspecialisten over de nieuwe specificaties en processen.
Train personeel op het gebied van inspectie- en ontvangstprocessen op het gebied van kwaliteitseisen.
Train de engineering- en onderhoudsteams in de juiste keuze van kettingen.
Week 21-24: Volledige implementatie
Volumetoename:
Schakel over naar volledige volumeproductie met gekwalificeerde leveranciers.
Elimineer geleidelijk slecht presterende oude leveranciers.
Stel een regelmatig schema op voor prestatiebeoordelingen van leveranciers.
Opzetten en implementeren van prestatiedashboards.
Evaluatie en verbetering:
Driemaandelijks bedrijfsoverzicht met belangrijke leveranciers
Maandelijkse evaluatie van leveranciersprestaties
Periodieke leveranciersaudits
Actieve initiatieven voor kostenbesparingen
Fase 4: Verbetering en Optimalisatie (Continu)
Maandelijkse taken omvatten
Analyseer de prestaties en statistieken van leveranciers
Houd afnemende kwaliteit/levering bij
Los problemen tijdig op
Meet kostenbesparingen en besparingen
Kwartaaltaken omvatten
Bedrijfsbeoordelingen van leveranciers
Analyseer en vervang oude vraagschattingen
Veiligheidsvoorraden aanpassen en beoordelen
Marktonderzoek uitvoeren (prijzen, nieuwe technologie)
Jaarlijkse taken omvatten
Leveranciersaudits
Onderhandelingen over verlenging van contracten
Recensies van strategische bronnen
Beoordeel de gebruikte technologie en innovatie
Key Performance Indicators (KPI's)
| Meter | Doel | Meetfrequentie |
|---|---|---|
| Leverancierskwaliteit (defectpercentage) | < 0.5% | Maandelijks |
| Op-tijdige levering | > 95% | Maandelijks |
| Kostenbesparingen | >8% versus basislijn | Driemaandelijks |
| Toeleveringsketen | < 2 disruptions per year | Jaarlijks |
| Voorraad draait | > 6 | Driemaandelijks |
| Verlaging van de totale eigendomskosten | >12% Meer dan 2 jaar | Jaarlijks |
Conclusie: Strategische vereisten voor uitmuntende inkoop van ketenschakels
Een effectieve aanschaf van kettingschakels voor motorfietsen omvat veel meer dan een eenvoudige kostenvergelijking. Dit vereist aanzienlijke technische vaardigheden bij het specificeren van soorten en configuraties van ketenschakels, en de evaluatie van leveranciers en de totale eigendomskosten ten opzichte van kwaliteit, betrouwbare levering en controle van de toeleveringsketen.
De belangrijkste strategische vereisten voor excellente inkoop zijn onder meer:
1. Technische vaardigheid:Als u de kettingspecificaties begrijpt, waaronder kettingschakels met een halve steek, kettingschakels maat 35, kettingschakels maat 50 en roestvrijstalen-stalen rollenkettingschakels en andere configuraties, kunt u nauwkeurig de specificaties afstemmen en geïnformeerde gesprekken met leveranciers voeren.
2. Samenwerking met leveranciers:Het creëren van strategische partnerschappen met gekwalificeerde leveranciers, die verder gaan dan transactionele relaties, maakt wederzijdse waardecreatie mogelijk met betere kwaliteit, lagere prijzen en meer innovatie.
3. Alles-kostenperspectief:Naast de eenheidsprijs, inclusief kwaliteitskosten, logistieke kosten, voorraadkosten en levenscycluswaarde, ontstaat er een duidelijker beeld van de werkelijke kostenimpact van inkoopbeslissingen.
4. Kwaliteitsbeheer:Effectieve kwaliteitssystemen zoals leverancierskwalificatie, inkomende inspectie en prestatiebewaking interfacebloksystemen om verlies en kostbare defecten en mislukkingen te voorkomen.
5. Robuustheid van de toeleveringsketen:Strategische diversificatie van de voorraad en het leveranciersbestand, samen met ontwikkelde noodplannen, verlaagt het risico op verstoring in een complexe, mondiale aanbodomgeving.
6. Voortdurende verbetering:Actieve ontwikkeling van leveranciers en de installatie van prestatiegegevens bevorderen een zichzelf-onderhoudende optimalisatiecyclus, waardoor de concurrentiepositie wordt verbeterd.
Er wordt voorspeld dat kettingschakelsystemen in 2030 zullen toenemen tot 3,6 miljard dollar. Het verkrijgen van concurrentievoordeel zal voortkomen uit de tevredenheid die wordt verkregen uit verbeterde productkwaliteit, lagere kosten en betrouwbare leveringen. Bedrijven zullen uitmuntendheid bereiken door ketenverbindingen met strategisch meesterschap te behandelen.
Alle leveranciers, ongeacht wie de ketenschakels betrekken, kunnen de principes in de gids gebruiken om te helpen bij succesvolle inkoop. De gids is handig voor het kopen van rollenkettingschakels, industriële schakels en diverse op maat gemaakte schakels. Er wordt meer waarde geboden wanneer inkoop solide leveranciersrelaties, technische kennis, strategische marktplanning en kwaliteitssystemen integreert.
Verbeterde marktpositionering, effectieve prestaties van de toeleveringsketen en lagere totale kosten worden bereikt door bedrijven die de systematische inkoopstrategieën toepassen. Het aangaan van de opkomende uitdagingen van de technologie en de markt door innovatie te bevorderen leidt tot uitmuntende inkoop, een reis die nooit eindigt.
Populaire tags: motorfietskettingschakels, China, fabrikanten, leveranciers, fabriek, groothandel, prijs, kopen, hoge kwaliteit








